Tallinna arhitektuuribiennaal lükkub, kuraatorivõistlus jätkub tavapäraselt

{{1590390360000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna Arhitektuuribiennaali avamine 2019 Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Arhitektuurikeskus teatas Tallinna arhitektuuribiennaali TAB edasilükkamisest aastasse 2022. Järgmise aasta septembris toimuma pidanud kuuenda biennaali avanädal leiab aset 7.-11. septembril 2022. Käimasolev kuraatorivõistlus jätkub plaanitult ja võistlustööde esitamise tähtaeg 29. mai jääb samaks.

Piirkonna suurima arhitektuurifestivali toimumisaja muutmise põhjusteks on nii 18. mail teatatud XVII Veneetsia arhitektuuribiennaali aasta võrra edasi lükkamine kui pandeemia tagajärjel tekkinud muutlikud ajad kultuurivaldkonnas, eriti rahvusvaheliste biennaalide ja festivalide korraldamisel.

"Elame keerulisel ja muutlikul ajal, seetõttu on sundvalikuga lisandunud aasta ettevalmistuseks positiivne, andes kindluse, et VI TAB tuleb sisuka ja huvitava programmiga. Loodan, et kuraatorkonkursil osalevad tiimid mõistavad tehtud valikuid ja on valmis panustama TABi 2022," sõnas Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg.

Peakuraatori võistlus toimub plaanipäraselt kahes etapis, mille käigus žürii teeb võistlustööde hulgast valiku ning kutsub kuni viie parima töö autorid vestlusele. Võistluse esimese etapi koosolek toimub plaanipäraselt 10. juunil 2020, peale mida avalikustatakse II etappi pääsenud 5 parimat tööd ning sealjuures ka II etapi koosoleku toimumiskuupäev. Võistluse tulemused ja žürii lõpp-protokoll avalikustatakse 2020. aasta augustikuu jooksul. 

Žürii arvestab tööde hindamisel, et otsus biennaali edasilükkamisest leidis aset vaid loetud päevad enne võistluse tähtaega ning ei eelda esitatud võislustööde puhul uue toimumisajaga seoses sisulisi muudatusi. 

Biennaali peakuraatori võistlusel on kuraatori ülesanne püstitada Eesti kontekstiga seotud ning tänapäeva arhitektuurimaailmas aktuaalne, uuenduslik ning vastukaja tekitav peateema. Hindamisel peetakse tähtsaks uudiskünnise ületamise potentsiaali ning laiema publiku kaasamist.

Võistluse žürii koosseis on: Villem Tomiste, TAB ümarlaua juhataja, žürii esimees; Raul Järg, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja; Veronika Valk- Siska, Kultuuriminiseeriumi arhitektuuri ja disaininõunik; Liina Soosaar, TAB 2019 kuraatori assistent; Tiit Trummal, arhitekt; Epp Lankots, Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur; Johan Tali, arhitekt. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: