Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunikuna alustab tööd Siim Rohtla

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siim Rohtla

Kultuuriministeeriumis asub 1. juunist tööle uus audivisuaalnõunik, varem kinondudes ning laiemalt filmivaldkonnas töötanud Siim Rohtla. Varem töötas audivisuaalnõunikuna Mati Kaalep.

Siim Rohtla selgitas, et on töötanud PÖFFi programmikoostaja ja tehnikajuhina, Tartuffi juhina, pisikese reklaamiagentuuri vedajana ning viimased 7 ja pool aastat filmilevitajana Hollywoodi suurstuudiote Universal ja Paramount esindajana Eestis ja Leedus. "Samuti olen teinud tihedat koostööd kohalike tootjatega mitmete Eesti filmide levitamise, turundamise ja avalike suhete korraldamisel," sõnas ta.

"Hariduselt olen magistrikraadiga insener, aga süda on alati loomingu ja kultuuri, eriti filmi poole tõmmanud," kinnitas Rohtla ja lisas, et filmilevitaja amet pisikeses tiimis tähendas sisuliselt 360 kraadi ulatuses vastutusi alates tehnilis-matemaatilisest nokitsemisest kuni loovtöö ja rahvusvahelise suhtluseni välja. "Tänu sellele on mul aastatega laialdaselt kogemusi ja kontakte nii Eestis kui välismaal," lisas ta.

Rääkides Eesti filmi käekäigust, sõnas uus audiovisuaalnõunik, et veel mõned kuud tagasi käis Eesti filminduse käsi lausa suurepäraselt. "Tähelepanu saadakse aina rohkem nii festivalidel kui auhinnarallidel, ka kodumaine kinopublik on Eesti filmi üles leidnud, möödunud aastal oli peaaegu veerand kinopiletitest ostetud just Eesti filmidele."

Siim Rohtla arvates on noored palju teadlikumad meediatarbijad ning on hakanud harima ka vanemaid ja vanavanemaid. "Meediamajade püüd leida tasakaal klikkide ja tõsiseltvõetavuse vahel on mõistetav, kuid vastutus lasub siiski neil endil," tõdes ta ja kinnitas, et ühe uudise kajastamisel ja ühe arvamuse avaldamisel kellegi hinnangul tasakaalust välja minna on niisama hästi kui paratamatu. "Oluline on aga tasakaal suures pildis."

Erasektorist võtab Rohtla kaasa üksteist toetava meeskonnatöö kogemuse, avatud ja vahetu suhtlues ning vaba ja sõbralik töökeskkonna. "Need on mind seni erinevates töökohtades alati motiveerinud, püüan selle kõik endaga kaasa võtta."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: