"Elevandi kõrts" viib vaataja ajarännakule eesti rahva murrangulistesse aastatesse

Suveteatrid alustavad pärast koroonapiirangute leevendamist oma hooaega. Jäneda pullitalliteatris esietendub kolmapäeval Gerda Kordemetsa kirjutatud ja lavastatud näidend "Elevandi kõrts", mis viib vaataja ajarännakule eesti rahva murrangulistesse aastatesse.

Eesti mees Ants saab päranduseks Elevandi kõrtsi. Mees tahaks aastaid tühjana seisnud kõrtsi uuesti pidama hakata, kuid poega ja naist see ei vaimusta. Ants hakkab lehitsema aastasadade jooksul Elevandi kõrtsis peetud päevaraamatut. Ta rändab tagasi aastasse 1941, siis 20. sajandi algusesse ja lõpuks aastasse 1702.

"Väga tähtis on see, mis toimub väikeste inimestega ajal, kui maailmas toimuvad väga suured sündmused, kuidas nad vastu peavad ja alati nad ju peavad. Selle järgi natukene sai valitud neid aegu, kus võisid kõrtsis toimuda sellised pöördelised sündmused, kus kõrtsis varjati inimesi ja see oli natuke suurema tähendusega kui lihtsalt joomakoht," selgitas Kordemets.

Seitsmest pildist koosnevas ajamängus teevad kaasa Tõnu Oja, Terje Pennie, Märt Koik ja Katariina Ratasepp. "Mulle meeldib selle teksti puhul küll see, et ta räägib inimeste lugusid, aga samal ajal räägib meie ühise ajaloo lugu," sõnas Ratasepp.

"Elevandi kõrts" tegeleb Kordemetsa sõnul suurte üldinimlike küsimustega. Et me ei unustaks, mis oli enne meid. "Ega ma nüüd väga nalja ei oska ka teha, et lihtsalt teeme nalja. Mõnikord on lihtsalt olukorrad absurdsed, jaburad või koomilised. Ma loodan, et siin on seda."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: