Endlas esietendub augustis "Nagu süldikeeduvesi"

Foto: ERR

Augustis Endla teatris publiku ette jõudev etendus pealkirjaga "Nagu süldikeeduvesi" kuulub lavastuste hulka, mille tarvis tuleb butafooril päris palju tööd teha. Surnud kass ja vares on juba valmis, aga sellega pole kaugeltki kõik vajalik veel tehtud.

"Nagu süldikeeduvesi" on kulinaarne düstoopia - nii on selle žanri määranud autor Ott Kilusk. Düstoopia on utoopia vastand, tegevus toimub väljamõeldud ühiskonnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Süldikeeduvees" vaja minevat butafooriat on terve tuba täis.

"Siin tuleb teha surnud kassi, varest, ka hiir tuleb valmis teha, sisalik. Ma ei tea, kas nendest päris sülti tehakse, aga lava pealt nad läbi käivad. /.../ Nii palju surnuid tõesti pole minu tööaastate jooksul olnud, aga väga põnev on jällegi vaadata ja teha /.../,et kuidas need surnud loomad välja näevad," selgitas Endla dekoraator-butafoor Kaido Torn.

Lavastaja Kaili Viidase jutu järgi surnud elukatest laval sülti siiski ei keedeta.

"Söök on ikka söök ja elajad on ikka midagi muud. Aga võib-olla nad ei jää surnuks selles tükis ka, ma jätaks selle ka lahtiseks. Elu on selline müstiline nähtus, mida võib-olla päriselt ei eksisteerigi," ütles Viidas.

Endlas on nüüd lõpuks hooaeg lahti läinud. Algust tehti mõrvamüsteeriumiga "Hotell laibaga", mis esietendus märtsi alguses ja mida jõutigi kaks korda mängida.

"Praeguste piirangute järgi saab meil olla suures saalis 285 inimest, sest kehtib piirang 50 protsenti saali täituvusest või kuni 500 inimest. /.../ See nuimber ei ole praegu meie jaoks üldse oluline. Tähtis on, et me saame oma tööde-tegemistega peale hakata," ütles teatrijuht Roland Leesment.

Näitleja Kadri Rämmeld ütles, et tõenäoliselt ootab publik teatrisse tulekut sama kannatamatult nagu nemad pärast pikka pausi publiku ette astumist.

"Eks see esimene kohtumine saab olema nii meile, näitlejatele, kui ka publikule kõrgendatud tundega. Ma usun, see on vastastikune. /.../ Väga ootan," ütles Rämmeld.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: