Endlas esietendus Ott Kiluski "Nagu süldikeeduvesi"

Foto: Ruudu Rahumaru

Endla teatri publik kogunes laupäeval Ott Kiluski kirjutatud näidendi "Nagu süldikeeduvesi" esietendusele. Lavastas Kaili Viidas.

Näitemängus on nii autor Ott Kilusk, lavastaja Kaili Viidas, kunstnik Liina Unt kui ka näitlejad rakendanud suures koguses fantaasiat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastuse tutvustuses kirjutatakse, et selle tegevus ei asetu minevikku ega tulevikku, samas ei ole see ka nüüd ja praegu, vaid meile lähedal, aga mitte siinsamas. See määratlus ütleb lavastuse kohta palju.

"Ma võtsin endale seekord väga raske ülesande ja ma olin väga kahtlev mingil ajal, et kuidas see kõik hakkab oma elu elama laval. Aga tänaseks ma võin öelda, et see lavastus hingab. Etendus hingab koos näitlejatega, koos valguse, koos teksti ja ma loodan, et publikuga ka. Ta on nagu elusorganism, mis toimetab laval natukene omasoodu," selgitas Viidas.

Lavastuses on üpris kummalisid tegelasi.

"Mina mängin poltergeist Heinot, kes üsna kaua aega tagasi tappis oma naise panniga ära ja pärast seda ta käib kummitamas siin, selles majas, kus tegevus toimub," rääkis Heino rolli tegev Nils Mattias Stienberg.

"Ja tal on veel selline klausel seal, et kui ta leiab endale tõelise armastuse, siis ta saab minema sellest kahe dimensiooni vahel hulkumisest," lisas ta.

Kaili Viidasel oli enne esietendust süda rahul, sest esimene läbimäng oli juba eelmisel nädalal ja ta nägi üldmulje ära.

"Ma olin väga rõõmus selle üle, mida ma nägin ja mulle tundub, et see läheb inimestele korda, kes ise teevad seda. Ja kui see tegijatele juba korda läheb, küll ta siis ka publikule hinge poeb," ütles Viidas.

Mängivad veel Peeter Tammearu, Sten Karpov, Tambet Seling, Karin Tammaru, Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kleer Maibaum ja Ott Raidmets.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: