Emajõe Suveteater alustab 24. hooaega lavastusega "Kadri"

Lavastus
Lavastus "Kadri" Autor/allikas: Emajõe suveteater

14. juulil avab Emajõe Suveteater oma 24. hooaja. Taas jõuab publiku ette Silvia Rannamaa noortejutustuse ainetel valminud lavastus "Kadri".

"Kadri" on küll tituleeritud noortejutustuseks, kuid lavastus pakub muudki kui nostalgilist heldimust ning puudutab ka XXI sajandi muresid. Loo põhiprobleemistik keerleb ümber nähtuse, mis vanust ei küsi – õnn.

Loo arhetüübiks on muinasjutt inetust pardipojast, kes ilmub Rannamaa tekstis kiusatud koolitüdruku kujul. Lavastuses otsib teismeline Kadri väljapääsu alaväärsusest, kiusamisest, kehvadest oludest ning igatseb oma kaotatud vanemate armastust ja hoolitsust. "Kadri" on lugu eneseleidmisest, muutumisest inetust pardipojast luigeks, hallist hiirekesest printsessiks.

"… fantastiline lavastus väga õigel teemal! Ma arvan, et seda peaksid nägema kõik lapsed ja lapsevanemad," ütles Vanemuise juht Kristiina Alliksaar. (PM 01.08.2019)

Sooja huumori, erakordsete sündmuste ja tabavate karakteritega "Kadri" etendub Tartus, Staadioni tänav 48, 1878. aastal ehitatud ajaloolise hoonekompleksi pargis.

Etenduse lavastaja on Andres Dvinjaninov, dramatiseerija Aidi Vallik, kunstnik Arthur Arula, muusika autor Toomas Lunge ning liikumisjuht Heili Lindepuu.

Mängivad Leila Säälik, Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Külliki Saldre (Vanemuine), Riho Kütsar (Vanemuine) jpt.

Etendused 14., 15., 16., 17., 18., 19., 21., 22., 23., 24. ja 25 juulil 2020.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: