"Teneti" esilinastus lükkub taas teadmata ajaks edasi

"Teneti" esilinastus lükkub teadmata ajaks edasi. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Filmitootja Warner Bros. eemaldas "Teneti" oma lähiaja esilinastuste kavast, mis annab suure löögi filmitööstusele ajal, mil kinod lootsid Christopher Nolani ulmetrilleri abil taasavamisele hoogu juurde anda.

Kuigi kinode avamisega seotud massilist ebakindlust maailmas arvesse võttes on otsus vajalik, muudab see veelgi keerukamaks Hollywoodi juba konarliku plaani tavapärase kinoskäimise taastamiseks. "Tenet" pidi algselt esilinastuma 17. juulil, kuid lükati esialgu edasi 31. juulile ja seejärel 12. augustile. Pole selge, millal see uue plaani järgi esilinastub, kuid stuudio loodab uue esilinastuskuupäeva avalikustada õige pea, kirjutab Variety.

"Meie eesmärk kogu selle protsessi vältel on olnud tagada meie filmidele suurim võimalik edu, olles samas valmis ka oma partnerkinosid toetama uue sisuga niipea, kui need on valmis end ohutult avama," ütles Warner Brosi juhatuse esimees Toby Emmerich.

Võimalik, et on Warner Bros toob "Teneti" ülejäänud maailmas kinodesse varem kui Ameerika Ühendriikides. Kuigi Põhja-Ameerika on jätkuvalt suurim kinoturg maailmas, on kinod väljaspool Ameerika Ühendriike taasavamise püüdlustest viimasest ees. Filmistuudio allikate sõnul peavad nad "Teneti" esilinastuse osas olema paindlikud, mis viitab sellele, et filmi puhul tuleb kasutusele võtta alternatiivne leviloogika.

"Me ei käsitle "Tenetit" tavapärase ülemaailmselt ühel konkreetsel kuupäeval esilinastuva linateosena ja see kajastub ka meie tulevastes turundus- ja levitamiskavades," sõnas Emmerich.

"Tenet", kus astuvad üles John David Washington ja Robert Pattinson, on olnud teadlikult saladuselooriga ümbritsetud ja järkjärguline kinodesse toomine võib tekitada probleeme piraatluse ja sisureetmiste näol, mis võivad lõpuks mõjutada nõudlust filmi vaatamise järele. Samas oleks see tervitatav uudis Euroopa ja Aasia kinodele – kahele suurele filmiturule, kus pole ühtegi uut Hollywoodi filmi linastunud juba mitmeid kuid.

Samas seisab "Tenet" maailma suuruselt teisel filmiturul Hiinas silmitsi omalaadse väljakutsega. Praegu ei saa kinod seal näidata filme, mis on pikemad kui kaks tundi. "Tenet" on aga veidi üle kahe ja poole tunni pikk. Kui Hiina seda piirangut ei leevenda, pole selge, millal "Tenet" üldse Hiinas esilinastuda saab.

Warner Bros käis filmi "Tenet" tootmiseks välja 200 miljonit dollarit, kuhu pole sisse arvestatud kopsakaid turundustasusid, mis tähendab, et filmi esilinastusega kaasnevad arvestatavad riskid. Endiselt on ebaselge, millal saavad kinod New Yorgis ja Los Angeleses – mis moodustavad 20 protsenti kogu Ameerika Ühendriikide piletulust – oma tegevust laiemalt jätkata. Allikad Warner Brosi siseringist väidavad aga, et nad võiksid "Tenetiga" edasi liikuda valitud USA linnades, kus viirusejuhtumite kasv on langenud ning rahvatervise- ja riigiametnikud peavad seda ohutuks.

Nolani, kelle lavastajatööde hulka kuuluvad ka "Pimeduse rüütli" triloogia ja "Tähtedevaheline", uus linateos "Tenet" räägib salaagendist, kelle ülesanne on järjekordse maailmasõja ärahoidmine. Filmis astuvad lisaks Pattinsonile ja Washingtonile teiste hulgas üles ka Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ja Kenneth Branagh.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: