"Tenet" võib jõuda Euroopas kinodesse veel suvel

John David Washington.
John David Washington. Autor/allikas: SCANPIX / Capital Pictures

Warner Bros peab Euroopa filmilevitajatega läbirääkimisi Christopher Nolani "Teneti" võimaliku esilinastuse osas augusti lõpus.

Stuudio olevat filmilevitajatele Ühendkuningriigis, Prantsusmaal ja Hispaanias öelnud, et nad oleksid valmis filmi esilinastuseks vahemikus 26.–28. august. Kuupäevad on ametlikult kinnitamata, kuigi allikate sõnul on kõnelused liikumas positiivses suunas, kirjutab Variety.

Warner Brosi üks eesmärk on anda film varakult välja ka Aasias, kuid arvestades ülemaailmse tervishoiukriisi kiiresti muutuvat olemust, võivad mõlemad plaanid olukorra halvenemisel ja viiruse levikualade laienemisel muutuda.

Üks anonüümseks jääda soovinud filmilevitaja, kellega stuudio ühendust võttis, märkis, et filmi esilinastumise kasuks väljaspool USA-d rääkis Hiina kinode taasavamine sel nädalal. Stuudio juhte olevat veennud "Train to Busani" järjefilmi "Peninsula" edukas avanädal Aasia kinoturgudel, tuues sisse 20,8 miljonit dollarit.

Warner Bros eemaldas "Teneti" esmaspäeval oma lähiaja esilinastuste kavast ja lubas uue esilinastuskuupäeva avalikustada õige pea. Linateose esilinastuse järjekordne edasilükkamine oli suur löök kinodele, kes olid oma äritegevuse taastamismudelid üles ehitanud just lähiaja USA kassahittide esilinastustele, nagu "Tenet" ja "Mulan", mille Disney sel nädalal samuti teadmata ajani edasi lükkas.

"Tenet" pidi algselt esilinastuma 17. juulil, kuid lükati esialgu edasi 31. juulile ja seejärel 12. augustile. Viimane edasilükkamine tulenes COVID-19 juhtumite uuest tõusust USA suure filmituruga osariikides, nagu Florida ja Texas.

Warner Bros vihjas pärast "Teneti" edasilükkamist, et filmi puhul tuleb kasutusele võtta alternatiivne leviloogika ning film ei pruugi USA-s esilinastuda samal ajal kui mujal maailmas. "Me ei käsitle "Tenetit" tavapärase, ülemaailmselt ühel konkreetsel kuupäeval esilinastuva linateosena ja see kajastub ka meie tulevastes turundus- ja levitamiskavades," sõnas Warner Brosi juhatuse esimees Toby Emmerich.

Muret tekitab aga see, et sellise filmi puhul nagu "Tenet", mille sisu saladuses hoidmine on filmitootjatele oluline, võib esilinastumine ülejäänud maailmas enne USA turgu kaasa tuua piraatluse, rikkudes ära mõned filmi üllatused.

Nolani, kelle lavastajatööde hulka kuuluvad ka "Pimeduse rüütli" triloogia ja "Tähtedevaheline", uus linateos "Tenet" räägib salaagendist, kelle ülesanne on järjekordse maailmasõja ärahoidmine. Filmis astuvad lisaks Robert Pattinsonile ja John David Washingtonile teiste hulgas üles ka Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ja Kenneth Branagh.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: