Sõltumatu Tantsu Lava esimene suvelavastus räägib loomise tahtest

Foto: Kaisa Potisepp

Fotografiska tagahoovi jõuab peagi Sõltumatu Tantsu Lava esimene suvelavastus "Aiapäkapikk", mis räägib inimese tahtest oma kätega kogu aeg midagi luua ja teha. Etendust tutvustasid R2 saates "Hommik!" peaosatäitja Ragnar Uustal ja lavastaja Kadri Sirel.

"Lavale tuleb ehitusplats, kus tantsijad on kogu aeg liikumas koos puiduga. Puiduga koos liikumine on olnud iseloomulik aspekt selle tööprotsessi juures. Tantsijatena oleme pigem harjunud liikuma ilma piiranguteta, kuid puidu asetamine oma kehale lisab teatud limitatsiooni," tutvustas lavastust Kadri Sirel.

Peategelase rolli täitev Ragnar Uustal tõdes, et esialgu oli ta ka ise küllaltki puine ning puiduga koos edukas liikumine võttis aega. "Proovide käigus olen puiduga saanud sujuvamaks ja ühtsemaks," lisas ta.

Ragnar Uustal täidab antud etenduses puidutöölise rolli. "Mulle tundub, et rohkem olen mina see, kes niite tõmbab ja teistel ehitada laseb. Ma istun mugavalt oma kärus ja vaatan, kuidas teised tööd teevad."

Etendus "Aiapäkapikk" räägib päkapikust, keda juhib armastus puidu vastu. "Meie etenduse aiapäkapikul on tõesti imetlev kirg puidu vastu ja seetõttu meeldib talle seda koguda ja kuhjata. See armastus muutub justkui naivistlikuks klaasiks, mille kaudu põhjendatakse ühiskonna kaldumist ekstensiivsusele," kirjeldas Sirel.

Etenduse idee ei tekkinud lavastajale koroonakevade ajal. "Etenduse idee oli olemas eelmine aasta. Eelmine kevad tuli välja antud lavastuse eelkäija "Kuidas ehitada aiapäkapikku?" ning nüüd on tegemist eelmise lavastuse edasiminekuga – karakteri veel selgema väljajoonistumisega," lisas lavastaja.

"Aiapäkapikk" etendused toimuvad viiel korral, 30., 31. juuli ja 4., 5. ja 7. august.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Raadio 2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: