Galerii: Harrastusnäitlejad õppisid Rakveres võitlema

Foto: Rene Kundla/ERR

Rakvere Vallimäel toimus lavavõitluse suvekursus, et leida võitlejaid suvelavastusse "Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas", mis loodetakse järgmisel aastal teisel katsel lavale tuua.

Rakvere uuenenud Vallimäel harrastusnäitlejaid juhendanud lavavõitluse koreograaf Kaire Russ toonitas, et lavavõitluses on väga oluline lavavõitlejate koostöö, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lavavõitlus on arenenud sinnamaani, et vigastusi on väga-väga vähe ja ohutustehnikale pannakse väga palju rõhku," rääkis Russ. Tema sõnul on seejuures oluline vaatajas emotsiooni tekitada ja illusiooni luua.

Mõõga ja kaika kursusel osales nii kogenud kui ka lavavõitluses esimesi lööke tegevaid huvilisi.

"Me tahame kokku panna sellist head gruppi. Siin on mul juba mõned olemas, aga meil on veel ruumi ja otsime, kes on need harrastusteatrite näitlejad, kes tahaksid pühendada oma aega ja õppida ära lavakunsti sellele tasemele, et ta oleks ka huvitav etenduse ajal järgmine suvi. Neil, kel huvi tasub hoida silma peal Facebookis, kus on järgmine koolitus," sõnas Russ.

 

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: