Lavastaja Alla Sigalova "Minu veetlevast leedist": see pole vana lavastuse ülessoojendamine

Foto: Siim Lõvi /ERR

Vene koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova toob Vene Teatris välja muusikalise lavastuse "Minu veetlev leedi". Lavastuse kostüümikunstnik on moeajaloolane Alexandre Vassiliev ning lavakujunduse looja on Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.

Alla Sigalova on "Minu veetlevat leedit" lavastanud ka Riias ja Moskvas, kuid ta kinnitas ERR-ile, et Tallinnas ei ole tegemist vana lavastuse ülessoojendamisega. "Ma kategooriliselt keeldun midagi kordama, sest ma lihtsalt ei mäleta midagi, teen lavastuse valmis ja unustan," sõnas ta ja lisas, et uuesti käivitumiseks on vaja uut lava, uusi näitlejaid, teistsugust konteksti ning uut maad. "Need on väga olulised osad, millest lõpuks küpseb uus sisu."

Näidendi peategelane Elisa, keda kehastab Elina Netšajeva, jääb silma foneetikaprofessor Higginsile, kes võtab vastu väljakutse lihvida rohmakast tänavaplikast poole aastaga tõeline daam. "Selline leedilik ja graatsiline olemus on mulle lihtsam, aga selline tänavaplikalik ja uljam olek on mul sees olemas," nentis Netšajeva ja selgitas, et ta käis ringi tänavatel, vaatasin, kuidas inimesed räägivad ja käituvad. "Ma jäin seisma ja vaatasin, kujidas nad kätega teevad, kuidas räägivad, milliseid intonatsioone nad kasutavad."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: