VAT-teatri juht Tiina Rebane: eriolukorra tõttu ostsime tagasi 10 000 euro eest pileteid

Foto: Laura Raudnagel

Saates "Reporteritund" andsid algavale hooajale lähivaate kolm teatrijuhti: Garmen Tabor Ugalast, Tiina Rebane VAT-teatrist ja Raivo Põldmaa Tallinna linnateatrist.

Garmen Tabor sõnas, et pärast eriolukorra väljakuulutamist panid nad kiiresti paika ka oma sügisesed plaanid, et inimestel oleks võimalik ka pileteid ümber vahetada. "Aitäh kõigile inimestele, kes meile oma piletiraha annetasid, aga paljudele pakkusime me võimaluse vahetada piletid ümber ka sügisesse," tõdes ta, lisades, et saalis nad publikut ei hajuta. "Alates 19. augustist võime saalid täis panna."

"Pärast seda, kui saal läks õlg-õla kõrval täis, siis seda oli tunda ka laval, see energia, mis hakkas liikuma, oli hoopis teistsugune," tõdes Tabor ja lisas, et kui me kõik mõistlikult ja vastutustundlikult jätkame, saame edasi Eesti teatrikunsti jätkata. "Aga kui tunnete ennast halvasti, siis jääge ikkagi koju!"

Tiina Rebane kinnitas, et nad hoiavad pöialt, kuidas elu edasi läheb. "Asjadega tuleb kohaneda," ütles ta ja lisas, et Vabal Laval, kus etendub Vat-teatri uuslavastus "Romeo ja julia", peavad hajutamisega tegelema nii teater kui ka teatrikülastajad. "Ka külastajal peab olema mõttes see, et ma ei lähe kuskile sabasse ega roni kellelegi kuklasse," tõdes ta ja rõhutas, et kuna nad rendivad seda saali, siis peab selle probleemiga tegelema ka saali omanik. "Meil on üsna suur publiku hulk ehk 270 inimest on saalis, meie lava ja publiku asetus pole traditsiooniline, seega inimeste vahel on õhku rohkem kui tavaliselt."

"Ma pean ütlema, et tagasiostmise number on väiksem kui see, mida vahetatakse," ütles Rebane ja tõdes, et nemad ostsid pileteid tagasi umbes 10 000 euro eest. "Meil jäi ära ligi 70 etendust, neist neli välismaal," sõnas ta, lisades, et kõige suurem probleem on koolidega. "Koolide enda elu on praegu veel ebaselge ning kõik koolide vahetused on praegu suures osas veel tegemata."

Raivo Põldmaa mainis, et nemad müüsid pärast eriolukorra algust tagasi kõik piletid. "Me hakkasime uuesti müüma, kui seda uuesti lubati, ning meil kevadisi kohustusi publiku ees ei ole," ütles ta ja lisas, et neil jäi eelmisel hooajal ära kolm esietendust, millest üks lükkus oktoobrisse, teine 2021. aasta jaanuari ning suvelavastus jäi hoopiski ära. "Tasapisi taastub teatri tavapärane elu, Eesti teatritel on ühiskonnas väga suur väärtus ja tähtis osa, me tunnetame seda täiesti ning üritame seeläbi vastutustundlikult oma tegevusi organiseerida."

"Meil on plaanid kuni järgmise aasta septembrini tehtud, aga meil ei ole mõtet nii pikalt neid ette välja kuulutada," tõdes ta ja kinnitas, et nad on selle ühe kuu kaupa ettemüümise sisse harjutanud ning lähevad samas rütmis edasi. "Meie oleme endale leidnud ka uue ajutise kodu, praegu käib kõva sebimine ning hakkame minema Salme kultuurikeskusesse, seal hakkavad saalid peagi valmis saama."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Reporteritund"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: