Maanteemuuseumi külastajate arv tegi rekordi

Maanteemuuseumis saab tutvuda autode hingeeluga.
Maanteemuuseumis saab tutvuda autode hingeeluga. Autor/allikas: Maanteemuuseum

Hoolimata koroona-aastast tegi Eesti Maanteemuuseumi külastajate arv sel suvel kõigi aegade rekordi. Kolme kuuga väisas muuseumit ligi 32 000 inimest, mis on kolmandiku võrra enam kui mullu.

Ehkki Lõuna-Eestis Varbusel asuv Maanteemuuseum oli sarnaselt kõigile kultuuriasutustele kevadel suletud, kasvas pärast taasavamist muuseumikülastajate arv kolmandiku võrra suuremaks kui varasematel suvedel. 

Juunist augusti lõpuni külastas muuseumi ligi 32 000 inimest, mis on 20 aasta kõrgeim näitaja.

"On ääretult hea meel, et meid külastas sellel suvel nii palju muuseumisõpru," tõdes muuseumijuht Kadri Valner, pidades peamisteks põhjusteks nii uuenenud muuseumikeskkonda kui selle suve eripärast hoogustunud siseturismi kasvu.

"Olukord maailmas pani inimesi leidma võimalusi meeldejäävalt kodumaal puhkamiseks," arvas ta. "Kindlasti tõi enam külastajaid meie juurde seegi, et mullu suvel avasime EASi ja Maanteeameti toel uue 1500-ruutmeetrise ekspositsioonihalli ja liikluskasvatuskeskuse. Siin saab tutvuda Eesti saja aasta tee-ehituse ja autostumise looga. Kevadel sai uuenduskuuri muuseumi liikluslinn," lisas Valner.

Ka pidas ta ülioluliseks, et vaatamata kevadisele keerulisele olukorrale jätkus töö hooaja ettevalmistamiseks. Ja kui mai keskel tuli luba avada eritingimustel kultuuriasutused, siis oli  muuseum selleks valmis.

"Meil on ligi 11 hektaril kümme hoonet, mis tähendab, et inimesed said juba mai keskel nautida nii muuseumi välialadel asuvat teemasinate väljapanekut kui kõndida mööda ajaloolist teeruumi. Ning järkjärgult avati ka hooned," rääkis Valner.

Muuseumi hooaja algul koolitati lisaks 20 klienditeenindajat ja seati üles 11 desojaama, mis on kasutusel siiani. Külastajaile pakutakse nii maske kui kindaid ja desinfitseeritakse pidevalt ekspositsiooni pindu ning jälgitakse ruumide osalist täituvust.

"Me tunneme rõõmu eduka suve üle, aga sarnaselt teiste kultuuriasutustega oleme ettevaatlikud prognoosima seda, mis lähiaeg toob," tõdes Valner.

Kui koroonalevik ei sea piiranguid, siis oodatakse lisaks üksikkülastajatele lastegruppe nii erinevatesse haridusprogrammidesse kui õueõppele, mis aitaks laste arvu hajutada. 12. septembril tähistatakse traditsioonilise vanasõidukite paraadiga vanavanemate päeva, tulemas on erinevad seminarid ja konverentsid ning täieneb uue masinahalli kultuurikalender. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: