Värske Rõhu peatoimetajaks sai Hanna Linda Korp

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Värske Rõhu uus peatoimetaja Hanna Linda Korp. Autor/allikas: Joosep Norma

Sihtasutuse Kultuurileht valimiskomisjon valis ajakirja Värske Rõhk peatoimetaja konkursile laekunud 11 avalduse ja nelja lõppkandidaadi hulgast kirjandusajakirjale uue peatoimetaja, kelleks saab järgmiseks viieks aastaks Hanna Linda Korp.

Oma järgmise viie aasta plaanidest rääkides sõnas Korp, et Värske Rõhk peaks jääma ennekõike kirjandusajakirjaks, mis toob kokku erinevaid hääli, stiile ja maailmavaateid. Ta loodab sisse tuua ka mõned uued rubriigid, näiteks esseed, mõtisklused jt vahevormid.

"Tahan kindlasti säilitada Värske Rõhu erilist positsiooni eesti kultuuriajakirjanduses – ajakiri peaks jätkuvalt olema koht, kus noor autor saab esimese tagasiside ja avaldamisvõimaluse," lisas ta.

Korp soovib, et Värske Rõhk jõuaks senisest veel enam noorema lugejaskonnani ning teha muuhulgas koostööd eesti keele ja kirjanduse õpetajate ja kooliraamatukogudega, aga ka ülikoolidega.

Varem Värske Rõhu kriitikatoimetajana töötanud Korp asub ametisse 1. novembril. Ajakirja eelmine peatoimetaja oli Carolina Pihelgas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: