X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Brit Kikas avas galeriis Positiiv esimese isikunäituse

{{1610952180000 | amCalendar}}

Galerii Positiiv avas 18. jaanuaril Brit Kikase näituse "Corpora prima".

"Corpora Prima" ehk esimesed kehad on kunstniku esimene isikunäitus. See on omamoodi uude maailma astumine, sest graafik Brit Kikas töötab esimest korda ka teise kunstitehnika, analoogfotograafiaga.

Algne idee sündis 2019. aasta lõpus tehtud mustvalge fotolabori katsetustest ning kaasnenud aruteludest. Esile kerkisid küsimused lubatuse ja julguse kohta: mis on liiga palju, mis mitte, kus asub piir? Kas tegu on enesekindluse, rahulolu või ühiskonna, sealhulgas sotsiaalmeedia määratud keeldude trotsimisega? Projekt mis algselt pidi olema vastuoluline ja paljastav, muutus töö käigus hoopis koduseks ja soojaks keskkonnaks.

"Ei tea isegi, kas olen eneses kindel, kuid vaadata teisi ja aidata neil oma kestast välja tulla on omamoodi nauding. Imetlusest kerkib esile mõte, et pole midagi karta, saan olla sama julge. Eks igaühel on viis leida üles oma äraspidine metamorfoos," rääkis Kikas.

Galerii Positiiv kuraator ja galerist Kristel Schwede märkis, et tal on alati hea meel, kui nad saavad galeriis tutvustada kunstnike loomingut, kes on jõudnud oma esimese isikunäituseni.

"Brit Kikase mustvalgete fotode mänguline ja kehateadlik olemus mõjub värske tuulehoona. Kunstniku poolt fotolaboris suurendatud pildid on esitatud vineertahvlitel viisil, mis annab hästi edasi inimese minapildi ja elu visandlikku ning muutlikku iseloomu."

Brit Kikas (1997) on graafik ja illustraator oma kunstilise tee alguses ning praegu on tal käsil Eesti Kunstiakadeemia Vabade kunstide bakalaureuseõpingute lõpetamine.

Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) 18.–29.01.2021 tööpäevadel kell 12–18, muul ajal kokkuleppel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: