Elektriteater näitab nädala lõpuni linnafilme

"Havanna katustel" ("Havana, From on High" 2019, Pedro Ruiz. Autor/allikas: pressimaterjalid

Tartu Elektriteater toob 25.–28. veebruarini kinoekraanile kaheksa arhitektuuriteemalist filmi. Filmiprogrammis "Linnad filmides" saab näha näiteid filmikunstis esinevast linnapoeesiast ning reisida kinosaali vahendusel maailma eri paikadesse.

"Linnad filmides" programm kutsub kaasa elama elanike lugudele, mis kulgevad linnades üle maailma – Havanna, Madrid, New York, Pariis ja paljud teised. 

Dokumentaal- ja mängufilmidest koosneva kava pani kokku kuraator ja urbanist Kadri Lind. Programmi fookuses on linnakeskkonna ja selles elava inimese vaheline suhe.

"Linn on kui elav organism, mis vajab toimimiseks inimlikku faktorit. Linnast teevad linna inimesed, mitte hooned," rääkis Lind ja lisas, et filmide valikul sai määravaks teatud helgus ja elujaatavad peategelased.

Filme juhatavad sisse linnateemade eksperdid: urbanist Keiti Kljavin, projekti Kureeritud Elurikkus eestvedajad Karin Bachmann, Anna-Liisa Unt ja Merle Karro-Karlberg, antropoloog, reisi- ja saatejuht Ivo Tšetõrkin. Aga ka HÕFF-i juht Helmut Jänes, arheoloog Martin Malve, hispaania õpetaja Valentín Pinar Madrid ning Stiina Kristal, kes jalutas läinud kevadel läbi kõik Tartu tänavad.

"306 Hollywood" ("306 Hollywood", 2018), Elan Bogarín & Jonathan Bogarín. Autor/allikas: pressimaterjalid

Programmi avab prantsuse art house'i kino grand old lady Agnès Varda 1962. aasta mängufilm "Cleo 5-st 7-ni", mis valmis kummardusena Varda enda kõige kodusemale naabruskonnale Pariisis. Avafilm jõuab ekraanile koostöös Prantsuse instituudiga ja on publikule tasuta, praeguseks on saal piiratud mahu tõttu juba täis.

Samuti jõuab ekraanile John Carpenteri kultusfilm "They Live", mille peategelane leiab prillid, mis lubavad tal näha linnaruumi peidetud sõnumeid. "Augusti neitsi" on aga südasuvine jalutuskäik läbi lämbete Madridi tänavate, kus filmi peategelane laseb end linnal juhtida, lootuses leida oma elule uus pidepunkt.  

Vaatamisele tulevad dokumentaalfilmid, mis lahkavad erinevaid linnalisi nähtusi ja probleeme. "PUSH" ja "Havanna katustelt" keskenduvad probleemile maailma linnades – väärilise elukoha leidmine kõigile elanikele. "Maailm jalge ees" on ühe mehe soov kõndida jala läbi kõik New Yorgi tänavad ning kogeda linna kõige ehedamal viisil. "306 Hollywood" on aga lugu sellest, kuidas õde-vend otsustavad pärast oma vanaema surma tema maja käsitleda kui arheoloogilist väljakaevamist, et teda maha jäänud esemete kaudu paremini mõista. "Natura Urbana" uurib Berliinile iseloomulikku taltsutamata linnaloodust ning seda, kuidas võib tekkida linnadesse enneolematu liigirikkus.

Filmiprogramm "Linnad filmides" linastub Tartu Elektriteatris 25. veebruarist kuni 28. veebruarini 2021. aastal. Filme näeb Tartu ülikooli vanas kirikus aadressil Jakobi 1, Tartu. Piletimüük algab pool tundi enne algust kohapeal või kodulehel.

 

Elektriteatri programmi "Linnad filmides" ajakava:

Neljapäev, 25. veebruar / 18.00

"Cléo 5-st 7-ni"( "Cleo 5 to 7", 1962), Agnès Varda
Linn filmis: Pariis, Prantsusmaa

 

Reede, 26. veebruar / 18.00

"PUSH. Välja tõrjutud" ("PUSH," 2019), Fredrik Gertten
Linnad filmides: Toronto, Kanada; New York, USA; London, UK; Barcelona, Hispaania; Stockholm, Rootsi

 

Reede, 26. veebruar / 21.00

"They Live" ("They Live", 1988), John Carpenter
Linn filmis: Los Angeles, USA

 

Laupäev, 27. veebruar / 15.00

"Natura Urbana" ("Natura Urbana. The Brachen of Berlin". 2017), Matthew Gandy Linn filmis: Berliin, Saksamaa

 

Laupäev, 27. veebruar / 18.45

"Maailm jalge ees" ("The World Before Your Feet", 2018), Jeremy Workman 
Linn filmis: New York, USA

 

Laupäev, 27. veebruar / 20.45 

"Augusti neitsi" ("The August Virgin", 2019), Jonás Trueba 
Linn filmis: Madrid, Hispaania 


Pühapäev, 28. veebruar / 15.00
"306 Hollywood ("306 Hollywood", 2018), Elan Bogarín & Jonathan Bogarín 
Linn filmis: New Jersey, USA 

 

Pühapäev, 28. veebruar / 18.00

"Havanna katustel" ("Havana, From on High" 2019, Pedro Ruiz
Linn filmis: Havanna, Kuuba

 

"Linnad filmides" programm toimus esimest korda Tartu Elektriteatris 2019. aasta alguses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: