Kultuuriportaali koroonaleevendus | Enn Lillemetsa dokfilm "Betti Alver. Ilmauks on irvakil"

Kui üldiselt läheb maailm aina kiiremaks ja hektilisemaks, siis Enn Lillemets aitab korraks hoo maha võtta. Tema värske dokumentaalfilm viib seiklema Betti Alveri radadele, saatjaks tema luuletekstid ja kaasteeliste meenutused. Mõnus kirjanduslooline meenutus, kus ei mainita sõnagagi koroonaviirust ehk hea võimalus end korra argireaalsusest välja lülitada.

Enn Lillemetsa autorifilm oma lähedasest sõbrast ja vaimsest õpetajast Betti Alverist (1906-1989). Lillemets avab eesti luule ühe säravama ja köitvama isiksuse isiklike mälestuste ja loomingu kaudu, juhtlõngaks Betti Alveri hingekaaslase Heiti Talviku (1904-1947) käekäik.

Sellel filmiretkel on Lillemetsa saatjateks näitleja Saara Nüganen, poeedid Viivi Luik, Eeva Park ja Mats Traat, taustaks Eesti loodus ning Tartu linn. Johann Sebastian Bachi ja Rudolf Tobiase motiive mängib kandlel Tuule Kann. Kasutatud on Ott Kangilaski originaalillustratsioone kogule "Tähetund" (1966), mis asuvad Eesti kultuuriloolises arhiivis.

Stsenarist ja režissöör Enn Lillemets, operaator Jaan Kolberg, toimetaja Viivi Luik, produtsent Jaan Kolberg.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: