Veebi jõudis 90-ndatel Venemaal valminud "Sõrmuste isanda" telelavastus

Veebi jõudis 90ndatel Venemaal valminud
Veebi jõudis 90ndatel Venemaal valminud "Sõrmuste isanda" telelavastus Autor/allikas: 5TV

Lisaks tuntud J. R. R. Tolkieni "Sõrmuste isanda" adaptsioonidele on veebi jõudnud ka 1991. aastal Venemaal valminud televersioon "Хранители", mis põhineb raamatul "Sõrmuse vennaskond".

Telelavastuse muusika valmis Andrei Romanovi käe all, kes on tuntud ansamblist Akvarium, vahendas The Guardian. 1990. aastate alguses Venemaal valminud versioonis on olemas ka mitmed detailid, mis kümme aastat hiljem valminud Peter Jacksoni filmiadaptsiooni enam ei jõudnud. Näiteks on telelavastuses "Хранители" olemas tegelane Tom Bombadil, kes ingliskeelsest versioonist välja lõigati.

Väidetavalt jõudis kaheosaline lavastus eetrisse vaid ühe korra ning kadus pärast seda tänase 5TV arhiividesse. Aastaid kadunud olnud materjali laadis 5TV aga üles oma Youtube'i kanalile, kus see on mõne päevaga kogunud üle 400 000 vaatamise.

Lisaks "Sõrmuste isandale" valmis toonases Leningradi Televisioonis ka televersioon Tolkieni "Kääbikust", milles kesksel kohal on balletitantsijad.  

Esimene osa:

Teine osa:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: