Algas foto- ja videovõistlus "Eesti mälumajakad"

Patarei vangla.
Patarei vangla. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti mälu instituut korraldab juuniküüditamise 80. aastapäevale pühendatud foto- ja videovõistluse "Eesti mälumajakad", mille raames kutsub kõiki üles jäädvustama Nõukogude repressioonidega seotud mälestuspaiku üle Eesti. Võistluse patroon on peaminister Kaja Kallas, kes tunnustab 15. juunil Stenbocki majas parimate tööde autoreid.

Loomevõistluse ülesanne on kujutada foto või video vahendusel mälestuspaiku (nt Patarei vangla, kommunismiohvrite memoriaal, raudteejaamad, mälestuskivid), näitamaks sümboolselt vabaduse hinda, türannia olemust ning rahva kogemust aastatel 1940–1991.

Instituudi juhatuse liikme ja hobifotograafi Martin Andrelleri sõnul nõuab võistlusel osalemine loomingulisuse ja ajalootunnetuse ühildamist.

"Nii nagu iga inimene ja mälestus temast on hindamatu, on väärtuslikud ka mälupaigad ja mälestuskivid, mis aitavad meenutada ammuseid raskeid aegu ning teha omad järeldused, et traagilised sündmused tulevikus enam kunagi ei korduks. Need paigad on sageli väga erilised ja kaunid ning võimaldavad rakendada kogu autori loovust. Jääme ülesande lahendusi põnevusega ootama," ütles ta.

Eesti mälu instituudi foto- ja videovõistluse auhinnafondis on 3000 euro jagu elektroonikapoe kinkekaarte, ekskursioonid Patarei vanglas ja raamatud. Tööde esitamise tähtaeg on 27. mai 2021.

Täpsema info osalemise kohta leiab siit.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: