Juhan Voolaid: kui Tartu-pusle tükkideks lahti võtta ja valesti kokku panna, siis tekibki "Nihestatud Tartu"

Emajõelinnas saab Kaarsillal näha tänavuse Tartu linnakirjaniku Juhan Voolaiu fotonäitust "Nihestatud Tartu", mida võiks vaadelda kui puslet, mis on lahti võetud ja siis valesti kokku pandud.

Näitusel on 17 fototöötlust, millel on ringi tõstetud Tartu elemente ja lisatud tavapärastele vaadetele ootamatuid objekte. Nii suudlevad näiteks tudengite asemel purskkaevus tuvid ja Kaarsillal on kaks kaart.

Mõned objektid on Tartu linnapilti sattunud ka välismaalt. Pilte täiendavad tekstid, mis paiskavad linna veelgi rohkem segi. Voolaiu esimest "Nihestatud Tartu" näitust said tartlased näha 2015. aastal.

"Ma ju kirjutan palju Tartust ja ja ka pildistan palju Tartut. Nii see on läinud, et alguses ma tegin näitusi tavalistest Tartu piltidest aga siis see jäi natuke kitsaks ja ma läksin kunstiteed. Kui Tartu-nimeline pusle tükkideks lahti võtta ja uuesti valesti kokku panna, siis tekibki nihestatud Tartu," selgitas Voolaid "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: