Intsikurmu festival jääb sel aastal ära

Intsikurmu festivali teise päeva melu 2019. aasta festivalil.
Intsikurmu festivali teise päeva melu 2019. aasta festivalil. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Valitsuse kehtestatud piirangute ning COVID-19 leviku tõttu Eestis lükkub Intsikurmu festival edasi 2022. aastasse, teatasid korraldajad.

"Intsikurmul on olnud alati teatud standard. Nendes tingimustes, mis täna maailm meile viirusega on ette veeretanud, on võimatu meil inimestele pakkuda suurepärast festivalielamust," selgitas Mihkel Kübar.

Kõik soetatud piletid kehtivad 2022. aastal toimuval Intsikurmul. "Kui nädal tagasi olime kindlad, et festival on võimalik, siis viimase kahe-kolme päeva sündmused näitavad, et see nii enam ei ole," lisas Kübar.

Festivalimeeskond leiab, et taas on käes olukord, kus kõik pooled peavad pingutama täiel rinnal, et viiruse kolmas laine ei laastaks ühiskonda rohkem, kui ta senini on teinud.

"Antud oludes ei suuda me festivali korraldajatena tagada inimeste turvalisust. Käes on jälle hetk, kus tuleb vähendada kontakte, olla valvas, jälgida hoolega enda ja lähedaste tervist," lisas Kübar.

"Oluline on, et noored saaksid koolis käia, inimesed tööl ja seetõttu anname oma festivali edasilükkamisega tagasihoidliku panuse viiruse leviku pidurdamisele."

Festival kutsub üles kõiki piletiostjaid toetama festivali sellega, et nad ei küsi oma piletiraha tagasi, vaid tulevad festivalile 2022. aastal. Intsikurmu 2022 toimub 5. ja 6. augustil Põlvas Intsikurmu metsapargis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: