Teater jätab ühe inimese testi- ja vaktsiinivastasuse tõttu ära kogu lavastuse

Lavastus
Lavastus "Kuni armastus peale tuleb" Tallinna kirjanike majas. Autor/allikas: Mats Õun

Väiketeatri Ruum Raam Ring lavastuse "Kuni armastus peale tuleb" augusti keskpaika planeeritud kolm etendust Albu mõisas jäävad ära, sest üks lavastusmeeskonna liige ei ole valmis end vaktsineerima ega ka testima ning teater ei soovi etendustel võimaliku viirusohuga riskida.

"Eestis süveneva nakkusohu tõttu ning uute viirusvastaste piirangute valguses näis raske otsus etendused ära jätta hetkel kõige mõistlikum," märkis teatrijuht ja lavastaja Jaanika Juhanson.

Ta lisas, et selleks, et erateater etenduste andmisega ots otsaga kokku tuleks, oli vajalik vähemalt ühe etenduse täistäituvus ehk umbes 70 istekohta, mille nad ka saavutasid, kuid mis eeldab, et nad tagavad publiku ja etendusega seotud inimeste viirusvastase kontrolli.

"Võimalik, et tõendite ja testidega oleksime saanud publikusisest olukorda kontrolli all hoida, kuid kahjuks on lavastusega asendamatult seotud inimene, kes pole vaktsineeritud ning eelistab oma veendumustele toetudes ka mitte vastavaid kiirteste teha."

"Austame inimese otsust, kuid antud situatsioonis peame kõige õiglasemaks ning ohutumaks etendused paremate aegade nimel edasi lükata," lisas Juhanson.

Lavastus "Kuni armastus peale tuleb" on Veronika Kivisilla samanimelisel raamatul ja luulel põhinev lavateos, mis esietendus eelmise aasta septembris Tallinna kirjanike maja musta laega saalis. Sellesse suvesse – 12.–14. augustini olid planeeritud kolm etendust Albu mõisas.

Teater ostab piletid tagasi ja tühistab broneeringud, kuid palub siiski juba piletid ostnud inimesi väiketeatrit toetada ning tulla etendust vaatama sobival ajal täpselt aasta pärast – järgmise aasta suvel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: