Nädalavahetusel toimub Raplas kultuurifestival Särin

Lexsoul Dancemachine
Lexsoul Dancemachine Autor/allikas: Taavi Muide

Reedel ja laupäeval toimub Raplas kultuuriklubis BAAS kultuurifestival Särin, mis keskendub nii muusikale, teatrile, kinole kui kirjandusele.

Festival toob kokku filmi, muusika, teatri, kunsti ning kirjanduse loojad ja kultuurisõbrad nii Raplamaalt kui ka mujalt Eestist.

Sel aastal astuvad festivali lavadel üles NOËP DJ set, Lexsoul Dancemachine, Mari Kalkun, Sten-Olle ja Kangelased, Alias, Machete, Rahel, Ans. Andur, RÜÜT, Karolin Kõrre ja bänd, MAAKUU, Tradimus, samuti astuvad muusikapulti Raadio Kohila Videodisco. 

Teatrielamust pakub Anna-Kristin Peterson ja Riinimanda teater. Lisaks saab osa teatrivestlusest "Rapla mehed Linnateatris". 

Kirjanduselamust pakuvad seekord Triin Soomets ja Teet Raik. Samuti saab kogeda eesti luuleklassika heliruumi - luuletaja Anneliis Kõivu looming Ivi Rausi esituses, ühenduses muusikaga. 

Filmiprogramm toob kinolinale filmikunsti meistriteosed Richard Sidey "Elementa" ning Perttu Saksa "Looma kujutise", millele eelneb Öökulli akadeemia Lauri Laanistoga. Lisaks saab näha Sander Loite ja Ove Mustingu filmi Nicaragua kanali ehitamisest, kus filmiautoriga vestlevad keskkonnateemadel Kristo Elias ja Lennart Lennuk. Samuti näidatakse Madis Reimundi filmi "Kastist väljas. Konstantin Vassiljev", mida omalt poolt kommenteerib Sander Jürjens. 

Kunstiprogramm toob osalejateni kaks näitust: kultuuriklubi BAAS ruumides saab näha Anna Kõuhkna maale ning Rapla Kaasaegse Kunsti Keskuses kohtate Juss Heinsalu savimaastike. 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: