Galerii: ERM-is avati näitus, mis juhib tähelepanu kaasavale disainile

{{1636026900000 | amCalendar}}

3. novembril avati Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis näitus "Kaasav ELU", mis jääb avatuks jaanuarikuu lõpuni. Näituse kuraatorid on Tiia Artla ja Jana Kadastik Tallinna Ülikoolist.

Näitus annab ülevaate, kuidas Tallinna Ülikooli erinevate erialade üliõpilased rakendavad interdistsiplinaarselt oma teadmisi, luues kasutajasõbralikke õppevahendeid, mis ühteaegu on universaalsed ja rakendatavad laiemas sihtgrupis, sealjuures arvestavad ka erivajadustega.

Külastajad saavad ise kogeda läbi loodud õpivahendite, näiteks taktiilsete raamatute, kuidas nägemispuudega lapsed saavad aimu, milline on üks õige karu või kuidas õppida aastaaegasid.

ERMi näituste juht Kristjan Raba rõhutas, et antud koostööprojekt võimaldab muuseumil ka endal õppida ja kogeda erinevate sihtrühmade oskusi ja vajadusi. "Kindlasti saame näituselt praktilisi ideid ERMi püsinäituse "Kohtumised" jaoks ja soovime, rakendame innovaatilisi õpivahendeid meie tegelussaalis."

Näitusel "Kaasav ELU" jagatakse informatsiooni mitmetasandiliselt (ekraanidel, plakatitel ja QR koodi kasutades). Teisest küljest esitletakse näitusel praktilisi teostusi. Selline ülesehitus peaks kutsuma külastajat kaasa mõtlema, kuidas rakendada kaasava disaini põhimõtteid, et luua ligipääsetavat keskkonda, (õppe)vahendeid jm, mis oleks nii universaalsed, kuid kohandatavad individuaalsetele vajadustele.

Lisainfo on leitav ERMi kodulehelt.

Näitus avatud kuni 30.01.2022.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: