Kunstifestival "Ma ei saa aru" võtab tuleval suvel fookusesse skulptuuri

Kunstifestival
Kunstifestival "Ma ei saa aru". Autor/allikas: Aron Urb

Tänavu juulikuus esimest korda toimunud kunstifestival "Ma ei saa aru" võtab tuleval festivalil fookusesse viimasel ajal ka avaliku ruumi kontekstis palju kõneainet pakkunud skulptuurivaldkonna.

Kahepäevase festivali programm pakub kuulamiseks erinevaid skulptuuri ja kaasaegse kunsti teemalisi vestlusringe. Linnaruumis toimuvad skulptuuride skautimised ehk jalutuskäigud nii oma ala professionaalide kui ka asjaarmastajate juhtimisel. Toimuvad mitmed töötoad, kus huvilistel endil on võimalik kolmemõõtmelisi teoseid luua. Festivali saadab ka satelliitprogramm, mis viib külastajad ka näiteks KUMU skulptuurihoidlasse, EKKM-i ja Raja tänava skulptuuri stuudiotesse. Enamik festivali programmist on huvilistele tasuta.

Festivali eel avatakse Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis näitus "Tuur skulptuur", mis annab ülevaate kohaliku skulptuuri meediumi mitmekülgsusest nii kasutatavate materjalide variatiivsuse kui ka teemade poolest. Näitus koosneb pea poolesajast erinevast teosest, mis loovad värvika pildi skulptuuris erinevatel ajastutel õhus olnud teemadest. 

"Esimese festivali "Ma ei saa aru" fookusteema oli tänavakunst, mis keskendus kunstile linnaruumis. See viis meid loomulikul viisil edasi skulptuuri juurde. Kaasaegse skulptuuri kaudu saame peatuda lisaks vormi ja mahu küsimustele ka ruumi teemadel – miks ja kuidas näiteks avalik skulptuur või monument mängib olulist osa linnaruumi kontekstis. Uue aasta festivalil mõtestame skulptuuri lisaks materjali, ruumi ja esteetilise vormi poolelt ka avaliku ruumi ilmestamise ning ka mälupoliitika baasilt," sõnastas järgmise festivali teemasid peakorraldaja Bianka Soe.

Iga-aastane kunstifestival "Ma ei saa aru" on Telliskivi loomelinnaku ellu kutsutud sündmus, mis toob kahel päeval tähelepanu alla ühe kunstivaldkonna ning tutvustab selle vaatamist ja mõistmist nii aktiivsetele kunstihuvilistele kui ka neile, kes vajavad huvi kasvamiseks väikest sõbralikku tõuget. 

"Ma ei saa aru" toimub Telliskivi loomelinnakus 11.–12. juunil 2022. Festivali eesmärk on erinevate kunstivaldkondade populariseerimine ning seeläbi inimeste kunstile lähemale toomine. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: