Tartu Filmifond toetas Kivastiku, Ruumeti, Vihmari ja Mäeotsa filme

"Tume paradiis" võtted Autor/allikas: Pressimaterjal

Tartu linnavalituses otsusega tehti 2021. aasta lõpus teatavaks, et Tartu Filmifondi toetuse saavad Mart Kivastiku "Taevatrepp", Ingomar Vihmari "Tähtsad ninad", Triin Ruumeti "Tume paradiis" ja Ain Mäeotsa "Kuulsuse narrid".

Toetuste suurused on vastavalt 16 247 eurot "Taevatrepile", 37 235,65 eurot "Tähtsatele ninadele", 19 851,44 eurot "Tumedale paradiisile" ja 3 925,66 eurot "Kuulsuse narridele". Toetust jagati kokku summas 77 259,75 eurot.

Tartu Filmifondi juht Külli Hansen rõõmustas, et filmitegijate huvi Tartus filmimise vastu kasvab. "Mul on hea meel, et saime sel jagamisel toetada filme, millel on tugev mõju kohaliku filmikogukonna arendamisele või milles Tartu linn on oluliseks võttepaigaks. Näiteks Mart Kivastiku film "Taevatrepp" on suures osas valminud Tartus ja teostatud kohalike näitlejate ning taustajõudude abiga."

Ain Mäeotsa "Kuulsuse narrid" esilinastub aprillis, Mart Kivasti "Taevatrepp" ja Ingomar Vihmari "Tähtsad ninad" jõuavad vaatajate ette 2022. aasta sügisel ja Triin Ruumeti "Tume paradiis" valmib 2023. aasta kevadeks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: