Ilmus esimene videoklipp Triin Ruumeti sügisel esilinastuvast filmist "Tume paradiis"

"Tume paradiis" Autor/allikas: Kaader filmist

Septembris esilinastub režissöör Triin Ruumeti teine film "Tume paradiis", esimene videoklipp tutvustab lähemalt nii filmi näitlejaid kui ka õhustikku.

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning underground'lik maailm. 

Režissöör Triin Ruumeti sõnul on see on musta huumori piiril balansseeriv lugu, mille peategelased otsivad oma õnne ja armastust. "Ma soovin, et see film inspireeriks kõiki pimeduses kõndijaid ning annaks seda tarkust ja jõudu, et oma tumedat paradiisi mõtestada" lisas ta.

"Tume paradiis" on produtsent Elina Litvinova sõnul ruumetlikul moel vürtsitatud musta huumoriga raju ja jõuline sõit 30ndatele lähenevate noorte subkultuuridesse. "See on lugu täiskasvanuks saamisest ja sellega seonduvaga silmitsi seismisest."

Filmi "Tume paradiis" peaosades mängivad Rea Lest ("November", "Skandinaavia vaikus") ja Jörgen Liik (''November", "Mehetapja/ Süütu / Vari'). Kõrvalosades astuvad üles Maria Avdjuško ("Vee peal", "Seltsimees laps"), Kristo Viiding ("Taevatrepp", "Ükssarvik"), Juhan Ulfsak ("Erik Kivisüda", "Viimased"), Reimo Sagor ("Kalev", "Võta või jäta"), Liisa Saaremäel ("Öölapsed"), Steffi Pähn ("Võta või jäta"), Kaie Mihkelson ("Taevatrepp", "Vehkleja") ja Ain Mäeots ("Elavad pildid", "1944").

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet ("Päevad, mis ajasid segadusse"), kaastsenaristid on Cannes'i filmifestivalil auhinnatud filmi "Kupee nr 6" stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova. Filmi tootis Three Brothers.

Videoklipi veebiversioon on sotsiaalmeediale sobiva videopildiga, kinodes näeb tsenseerimata versiooni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: