Jörgen Liik "Tumedast paradiisist": Triinu töödes on tugev poeesia

19. septembril esilinastus Triin Ruumeti teine täispikk mängufilm "Tume paradiis". Kultuurisaates "OP" käisid filmist rääkimas režissöör Triin Ruumet ja näitleja Jörgen Liik.

"See tunne, mis seda filmi tegema ajendas, on küll sinna sisse kolinud," ütles Ruumet.

Jörgen Liigi sõnul arutati tegelaskujude arenguid koos režissööriga ning stsenaarium muutus töö käigus mitmeid kordi. "Triinu töödes on hästi tugev poeesia ja see oli olemas juba esimestes stsenaariumi versioonides, oluline oli filmi sellest mitte tühjaks imeda," rääkis Liik.

Ruumeti sõnul olid Rea Lest ja Jörgen Liik peaosatäitjatena tema jaoks juba üsna varajases faasis paigas. "Reaga on hästi lihtne, huvitav ja inspireeriv koostööd teha," lisas Liik. "Mul ei ole sellist tunnet, et ma tahaks inimeste seas kogu aeg kedagi uut avastada. See teekond, mis koos on ette võetud, mida sügavamale seal minna, seda põnevamaks läheb. Seda keerulisemaid ülesandeid ma endale võtan ja seda nõudlikumaks ma muutun."

Nii Ruumet kui ka Liik leiavad, et ekraanil võib näidata kõike, mis on kunstiliselt põhjendatud. Võtteplatsil valitses keerulisi stseene tehes alati toetav õhkkond. "Me kasvatasime tiimiga omavahel päris tugeva sideme juba enne, kui me võtteplatsile jõudsime. Püüdime ennast viia õigesse seisundisse, vajadusel otsisime toetavat õlga, et aita mind. Usaldasime seda, kui Triin ütles, et nüüd on see stseen tehtud, lähme edasi. Kedagi õige meeleolu saavutamiseks otseselt nõgestesse ei pidanud viskama," rääkis Liik.

Filmi peamist mõtet Ruumet ise ära sõnastada ei taha. "See, mis mina sinna panin, koosneb väga mitmest asjast. Kui ma seda postuleerima hakkan, siis ma võtan inimeselt ära võimaluse minna vaatama ja ise mõelda. See ei ole ühe lause film," lisas ta.

Vaatajal soovitab Ruumet võtta aeg maha ja lihtsalt nautida. "Võta õhtu vabaks, tee sõbraga pärast üks kokteil. Ei pea tulema kinno üleni lateksis, aga see ei ole ka keelatud muidugi."

Toimetaja: Ave-Marleen Rei, Karmen Rebane

Allikas: "OP", intervjueeris Owe Petersell

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: