Tartu loomemajanduskeskuse uueks juhiks saab Külli Hansen

Alates 1. septembrist 2021 on Tartu loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen. Loomemajanduskeskuse praegune juht Kristiina Reidolv alustab tööd Viimsi uue kultuuri- ja hariduskeskuse Artium juhina.

Külli Hansen on loomeettevõtja, ärinõustaja ja ettevõtluslektor. Talle on omistatud Eesti konsultantide assotsiatsiooni ettevõtlusnõustaja IV kategooria. Ettevõtjana on Külli olnud tegev kunstivaldkonnas ja olnud aastaid kunstigalerii juht, kuraator ja koolitaja.

Ta on nõustanud loomeettevõtteid ja mikroettevõtjaid, aidates neil välja töötada oma äriplaane, valida sobivaid ärimudeleid ja kasvustrateegiaid. Lektorina on Külli lugenud loenguid Tallinna Ülikoolis, Estonian Business Schoolis ja kõrgemas kunstikoolis Pallas, kus tema teemad on olnud äriplaneerimise, ärimudeli innovatsiooni, projektijuhtimise ja loova mõtlemisega seotud teemad.

"Tartu loomemajanduskeskus koos Tartu filmifondiga on hästi toimiv organisatsioon ja olulisel määral selle juhtimises muutuseid ei tule. Küll aga peame käima kaasas trendidega ja mõtlema tõsiselt sellele, kuidas loomemajanduse sektoris viia ellu digipööret, olla senisest veelgi keskkonnateadlikum, võtta suuremat sotsiaalset vastutust ning suurendada loomeettevõtete nähtavust veebis," kirjeldas ta.

"Loomeettevõtjate jaoks on praegu väga põnevad ajad, sest just tänu erinevatele digiuuendustele on ka kõige väiksematel ettevõtetel võimalik kasvatada enda äri rahvusvaheliseks ja saavutada edu. Oleme loomas toetus- ja mentorlusprogramme ettevõtjate toetamiseks ning kõiki, kes on uutest väljakutsetest inspireeritud, ootame keskusega liituma."

Samuti peab Hansen Tartu loomemajanduskeskuse jaoks oluliseks verstapostiks 2024 aastat, kui Tartu on Euroopa kultuuripealinn. Mitmed loomemajanduskeskuse projektid on kultuuripealinna tähtsündmuste hulgas ning plaan on neid järjepidevalt arendada, et pakkuda kultuurilisi tippelamusi just 2024. aastal. Töö jätkub ka Tartu filmifondi arendamise ning rahvusvaheliste produktsioonide toomisega Tartusse.

"Koostöö arendamine kohalikul ja rahvusvahelisel tasemel on kindlasti oluline eesmärk, et olla mõjusam ja silmapaistvam loomemajanduse kompetentsikeskusena," lisas Hansen. "Juba praegu toetame loomeettevõtluse arengut Gruusias ning algamas on nõustamistegevus Ukrainas. Usun, et Tartu öoomemajanduskeskus on parim paik, kuhu tulla oma loovaid ideid arendama ja kasvatama".

Sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskuse nõukogu esimees Indrek Katušin ütles, et Hansen teab ja tunneb loomemajandussektorit väga hästi, olles ka ise ettevõtjana olnud tegev just loomemajanduses. "Aastal 2024 on Tartu Euroopa kultuuripealinn ning loomemajanduskeskusel on selle juures suur roll ning Külli teadmised ja kogemused tulevad plaanide elluviimisel kindlasti suureks kasuks."

Tartu loomemajanduskeskus on alates 2009. aastast Tartus tegutsev loomevaldkonna katusorganisatsioon, mis ühelt poolt koordineerib loomemajandust Tartus, korraldades koolitusi ja organiseerides erinevaid üritusi, ning teisalt on ettevõtlusinkubaator, mis pakub loovettevõtjatele nõustamist ning inkubatsiooniteenust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: