Avaldati esimene lühiklipp Mart Kivastiku filmist "Taevatrepp"

"Taevatrepp" Autor/allikas: Kaader filmist

Tuleva aasta märtsis jõuab vaatajate ette režissöör Mart Kivastiku film "Taevatrepp", mille aluseks on tema enda 2019. aastal ilmunud samanimeline romaan. Mängufilmi peaosades astuvad üles Mait Malmsten ja Timotheus Sammul.

Mart Kivastik valis stsenaariumi aluseks just selle romaani, sest talle tundus, et see sai hea raamat. "Ma loodan, et film kõnetab igasuguseid inimesi, aga eriti neid kellele meeldib rock. Rock'i-armastus ei sõltu alati vanusest, see on pigem eluviis. Näiteks Mick Jagger saab järgmisel aastal 80,  aga kargab laval nagu segane," ütles ta ja lisas, et filmi mõte on see, et molutada pole enam aega, tuleb elada nüüd ja kohe.

Produtsent Marju Lepp lisas, et loo õhustik ja mõte köitsid teda "Taevatreppi" koos Mart Kivastikuga tegema. "Filmi muusika, mood, spordilaagrid ja nii edasi, see kõik on midagi, mis tuletab meelde lapsepõlve suvesid," kinnitas ta ja lisas, et see pole siiski mitte ühe põlvkonna film, vaid kõnetab erinevas vanuses inimesi.

Ajarändajast Uud kehastab täiskasvanuna Mait Malmsten ning noorena Timotheus Sammul. Teistes rollides teevad kaasa Raivo Trass (sõber Georg), Ivo Uukkivi (noor Georg), Rita Raave (Georgi abikaasa Ruth), Harriet Toompere (Uu abikaasa Tiuks), Tõnu Oja ja Kaarel Pogga (Uu sugulane Paul), Kersti Heinloo ja Lena Barbara Luhse (Pauli pruut Ülle), Kaie Mihkelson (Uu ema), Voldemar Kuslap (Uu isa), Külli Teetamm (noore Uu ema), Hannes Hermaküla (noore Uu isa), Taavi Teplenkov ja Rasmus Ermel (Uu sõbra Doktorina) jt.

Filmi režissöör ja stsenarist on Mart Kivastik, operaator Rein Kotov ja kunstnik Pille Jänes. Filmi tootis Filmivabrik ja produtsendid on Marju Lepp ning Manfred Vainokivi. "Taevatrepp" alustab kinolevi 3. märtsil 2023. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: