Noorsooteater tähistab 70. sünnipäeva etenduste ja kohtumistega

NUKU teater
NUKU teater "Röövel Hotzenplotz" Autor/allikas: Siim Vahur

Eesti noorsooteater tähistab teatri 70. sünnipäeva pühapäeval, 20. märtsil kolme etenduse, kohtumiste, ekskursioonidega ja üllatustega ning suurnäituse avanemisega Nukuteatrimuuseumis.

Teatri ametlikuks sünnipäevaks peetakse esimese uuslavastuse esietendust 23. märtsil 1952. Vastasutatud Eesti Vabariikliku Nukuteatri lavale jõudis siis Sergei Mihhalkovi nukunäidend "Ninatark jänku", mille lavastasid kahasse Raivo Kuremaa ja Ferdinand Veike. 

Pühapäeval, 20. märtsil avatakse rikkaliku ajaloo ning pidevalt uueneva teatri seitsmest aastakümnest Nukuteatrimuuseumis näitus "7×10. Teater Laia tänava nurgal", mis jääb osaks muuseumi püsiekspositsioonist. Pisematele külastajatele on Nukuteatri minevikku esitletud ka temaatiliste mängudega iga kümnendi kohta.

Päeva jooksul antakse kolm etendust: algusega kell 12 väikelastele Helle Laasi nukulavastus "Kodud" ja Mirko Rajase noortelavastus "Miks me varastasime auto". Kell 15 etendatakse Ferdinandi saali laval Otfried Preussleri koguperelavastust "Röövel Hotzenplotz". Pärast etendusi on publikul võimalik kohtuda näitlejatega.

Eesti noorsooteatri kauaaegne näitleja, kirjanik ja lavastaja Helle Laas jagab oma raamatutesse autogramme kell 13-13.45 Hendriku kohviku fuajees.

Ekskursioonid teatrimaja kulisside taha toimuvad algusega kell 13.30 ja kell 16. Esimest kahte ekskursiooni viivad läbi teatri raudvara Riho Tammert ja teatrijuht Joonas Tartu.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: