ERM-is esitleti Indrek Jäätsi teost "Maack Amuuril. Ühe ekspeditsiooni lugu"

Eesti Rahva Muuseumis esitleti 25 kaunima raamatu hulka valitud etnoloog Indrek Jäätsi raamatut "Maack Amuuril. Ühe ekspeditsiooni lugu". Teos annab ülevaate Saaremaalt pärit baltisaksa maadeuurija Richard Maacki ekspeditsioonist Amuuri jõele.

Ekspeditsiooni käigus uuriti 19. sajandil tundmatus piirkonnas botaanikat, geoloogiat, zoloogiat, etnograafiat ja ka ajalugu. Teos ühendab materjali nii Richard Maacki enda kirjutatud raamatust kui ka selle juurde kuulunud illustratsioonimapist. Osa pildimaterjalist on aga jõudnud autorini ka kaugemalt.

"Irkutskist ma sain kohaliku koduloomuuseumi vahendusel mõned vanad Irkutski vaated tollest ajast," selgitas teose autor Indrek Jääts. Lisaks õnnestus Jäätsil saada ka tollase kindralkuberneri Muravjov Amurski portreefoto, kes oli ka Maacki reisi sponsor.

"Iseenesest on see Maacki raamatus nagu olemas, aga sellel eksemplaril, mis meil Eestis on säilinud, oli kadunud. Selle ma sain Helsingi raamatukogust," selgitas Jääts.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: