Jaak Sooäär rändab Bachiga kosmosesse

50. juubelit tähistav džässmuusik Jaak Sooäär on kontserdi "Bachiga kosmoses" keskne muusik, esitades kuulsa helilooja J. S. Bachi loomingut hoopiski elektrikitarril.

Sooäär sõnas "Aktuaalsele kaamerale", et tema ei tea, et kuulsa helilooja viiulikontserte oleks varem elektrikitarril ette kantud. Samas lisas, et Bachi muusika on sedavõrd universaalne, et sobib elektrikitarril esitamiseks.

"Bachi pulss, meetrum, rütmika on väga sarnane džässi või isegi rokkmuusikaga. Ja "Bachiga kosmoses" just seetõttu, et tuntud ja tundmatu kohtuvad. Tuntud selles mõttes, et Bachi lood on ju põhimõtteliselt hitid. Me mängime need õigesti ega ole sättinud kuidagi," pajatas möödunud aastal kultuuri aastapreemia pälvinud Sooäär eesseisva kontserdi kohta.

Sooäärt saadavad Ivo Sillamaa klavessiinil ja keelpillikvartett Prezioso.

Muusikut klavessiinil saatva pianisti Ivo Sillamaa sõnul oli Bach ise ka väga uuendusmeelne helilooja. "Kui meie nüüd teeme elektrikitarriga ja natuke teises võtmes, siis minu meelest vastab see täielikult Bachi vaimule," ütles Ivo Sillamaa.

Kontserdid toimuvad Tartus, Jõhvis ja Tallinnas.

Toimetaja: Anna Luther

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: