Pärnu kontserdimajas tuleb esmaettekandele Kirke Karja klaverikontsert

27. aprillil esineb Pärnu kontserdimajas Linnaorkester ja pianist Sten Heinoja. Esmaettekandele tuleb Kirke Karja uus klaverikontsert, mille helilooja kirjutas just Heinojale. Kontserdist teeb otseülekande ka Klassikaraadio.

Kirke Karja pühendas oma klaverikontserdi teda vaimustavale pianistile. "Sten Heinoja on lihtsalt väga inspireeriv muusik minu jaoks. Väga põnev on kuulata, kuidas keegi interpreteerib teost ja hoopis teistmoodi kui mina. Ja kõikide tema kunstiliste valikutega olen ma väga rahul," sõnas helilooja Karja "Aktuaalsele kaamerale".

"Kirke on mulle sellest rääkinud juba mitu aastat, et ta tahaks mulle klaverikontserdi kirjutada. Ja nüüd see lõpuks toimub koostöös Pärnu Linnaorkestriga. Ma arvan, et see on minu enda valdkonnast natuke väljas, mängin sellist uut muusikat. Tunnen, et tal on seda kirjutades olnud mõttes asjad, mis on minulikud. Ja siis ta kuidagi paneb sinna enda mõtted ja tekib sümbioos," rääkis Heinoja.

Lisaks kõlab kontserdil Hanna Havryletsi "Hümn" kammerorkestrile, Erkki-Sven Tüüri 8. sümfoonia ja Ludwig van Beethoveni "Prometheuse lapsed".

Kolmapäevasel kontserdil on Pärnu Linnaorkestri ees selle peadirigent Kaspar Mänd.

Toimetaja: Anna Luther

Allikas: "Aktuaalne kaamera" ja Ester Vilgats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: