Rahvusraamatukogu korraldab Eesti ja Ukraina lastele ja noortele GIF-konkursi

Kollaaž
Kollaaž Autor/allikas: Rahvusraamatukogu hariduskeskus / DIGAR

Rahvusraamatukogu hariduskeskus kutsub kooliõpilasi osalema maikuu jooksul GIF-piltide konkursil "Rõõmu retsept" ning keskenduma rasketel aegadel positiivsetele emotsioonidele ja hetkedele.

Õpilased saavad kasutada etteantud nimekirjast rahvusraamatukogu digitaalarhiivi DIGAR e-materjalide fotosid, tekste või illustratsioone, mis sobiksid ilmestama õpilase rõõmusõnumit. "Lastele ja noortele ju meeldib ise digisisu luua. Miks siis mitte äratada vana ja kohati unustatud, aga ilus sisu uuesti laheda ja rõõmsana ellu?" sõnas hariduskeskuse juhataja Pille Slabina.

Konkursile oodatakse laste endi loodud töid GIF-piltide, meemide või lühianimatsioonidena 2. maist kuni 30. maini. Osalema on oodatud erinevas vanuses õpilased, parimatele on ka auhinnad.

Žürii poolt esile tõstetud töödele saab hääli anda 6. kuni 8. juunini 2022. Info hääletamise kohta ilmub rahvusraamatukogu hariduskeskuse veebipesas ja rahvusraamatukogu sotsiaalmeediakanalites.  

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 13. juunil.  

GIF-konkursi eesti- ja ukrainakeelse juhendi ning põnevate DIGARi allikate kohta saab lugeda täpsemalt konkursi eesti- või ukrainakeelselt veebilehelt.   

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: