Juhan Liivi luuleauhinna pälvis Mirjam Parve

Mirjam Parve
Mirjam Parve Autor/allikas: Viktoria Arro

Laupäeval anti Alatskivil Liivi muuseumis üle 44. Liivi luuleauhind, mille pälvis Mirjam Parve luuletuse "*jahtuvas saunas" eest.

Mirjam Parve on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika bakalaureuseõppe ja kirjaliku tõlke magistriõppe. Parve töötab ajakirja Värske Rõhk tõlketoimetajana ning tõlgib raamatuid. Seni pole ta avaldanud veel ühtki luulekogu, küll aga on tema luulet ilmunud erinevates kirjandusajakirjades.

Žüriiliikme Kait Eilandi sõnul ei vähenda võiduluuletuse mängulisus-lõbusus sugugi luuletuse tõsist sõnumit, pigem võimendab seda: tahet kogeda kirgastavat ja puhastavat hetke, tunda täielikku ühtekuuluvustunnet loodusega, vabaneda maise olemise vangistusest. "Luuletuse tõlgendusruum on avar ning loob erinevaid seoseid," selgitas ta.

Teisteks nominentideks olid tänavu Peeter Ilus, Hasso Krull, Talvike Mändla, Mathura ja Natalja Nekramatnaja. Žürii esimees oli mullune laureaat Berit Petolai, žüriisse kuulusid veel Kait Eiland, Jüri Talvet, Sirje Leini, Mart Velsker, Janika Kronberg ja Kadi Kivilo.

Statuudi järgi pälvib Liivi luuleauhinna eelmisel kalendriaastal trükis esmailmunud silmapaistev luuletus, mis kannab endas liivilikku vaimsust. Laureaadile antava karjasemärsi valmistas kunstnik Ülle Paap.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: