X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Aasta vanemuislase tiitli pälvisid Andres Mähar ja inspitsient Kädi Jakobson

Vanemuise teatri inspitsient Kädi Jakobson, kes kannab ka tiitlit „Aasta vanemuislane 2019“
Vanemuise teatri inspitsient Kädi Jakobson, kes kannab ka tiitlit „Aasta vanemuislane 2019“ Autor/allikas: Rasmus Kull

Vanemuise teater jagas 152. hooaja lõpusirgel kolleegipreemiaid. Aasta vanemuislase tiitli said draamanäitleja Andres Mähar ning inspitsient Kädi Jakobson, kes kannab ka tiitlit "Aasta vanemuislane 2019".

Aasta vanemuislast valiti juba 19. korda. Valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast, teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Iga Vanemuise teatri töötaja sai oma arvamust avaldada salajasel hääletusel.

Aasta vanemuislaste tiitli kõrval anti välja ka kolleegide tunnustused, mille laureaadid selgusid osakonnasiseste hääletuste tulemusena.

Balletitrupi eriauhinna sai balletisolist Yukiko Yanagi. Draamatrupist tunnustati kolme näitlejat: Hannes Kaljujärve, Maria Annust ja Ken Rüütlit. Teenindusalast pärjati kolleegide tunnustusega Merilyn Elget ja Heleri Alli. Administratsioonist tunnustati noortetöö osakonna juhti Katrin Loonurme.  

Muusikaosakonnas anti välja kaks preemiat. Kategoorias "Koor, solistid, kontsertmeistrid" pälvis kolleegide tunnustuse ooperikoori laulja Grete Oolberg ning kategoorias "Orkester, korraldusjuht ja koordinaator, dirigendid" sai tunnustuse muusikaosakonna koordinaator Kersti Perandi.

Tunnustused jagunesid kaheks ka lavastusalas. Kategoorias "Etendust ettevalmistav, trupijuht, peakunstnik" tunnustati lavastusala produtsenti Maiken Nõmmoja, peakunstnikku Maarja Meerut ning kostüümiala juhti Liisi Essi ning kategoorias "Etendust teenindav, inspitsiendid" tunnustati inspitsient Kädi Jakobsoni.

Kolleegipreemiate peol anti üle ka kingitused kahele tööjuubilarile: rätsep Tia Nukale, kel täitus 12. märtsil 2022 40 aastat Vanemuise teatris ning Tia ametikaaslasele Elli Nöpsile, kel saab 1. juunil 2022 Vanemuise teatris töötatud 35 aastat.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: