ETV ja ETV2 näitavad Odessa Classics Tallinn avakontserti

Eestlased võõrustavad tänavu Ukraina kuulsaimat muusikafestivali, mis oleks pidanud toimuma juba kaheksandat korda Odessas. Festivali pidulik avakontsert jõuab nüüd ka televaatajateni, sel reedel näitab kontserti ETV2 ja pühapäeval ETV.

2015. aastal toimus esimest korda Ukrainas Odessas klassikalise muusika festival "Odessa Classics", kus esinesid nii Ukraina kui ka maailmakuulsad muusikud. Festivali asutaja on pianist Alexey Botvinov, kes seadis eesmärgiks luua festival, mis aitaks kaunite elamuste kaudu Ukrainal Euroopaga koostööd teha.

Tänavu oleks pidanud toimuma järjekorras juba kaheksas festival, mille pidulikul avakontserdil Odessa ooperiteatris pidi üles astuma Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Ukraina sõja tõttu on festival seal teadmata ajaks edasi lükatud. Festivali traditsiooni jätkumiseks saab "Odessa Classics" ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja "Odessa Classics Tallinn".

Teisipäeval toimunud avakontserdil esinesid koos ERSO-ga maailmakuulus viiuldaja Daniel Hope ja Ukraina parim pianist ning festivali kunstiline juht Alexey Botvinov. Dirigent on Olari Elts. Kontserdil kõlasid Pärdi, Britteni, Mozarti ja Silvestrovi teosed.

Rahvusringhääling tegi koostööd maineka kultuurikanaliga ARTE, mille kaudu sai kontserdist osa kogu maailm. Estonia kontserdisaalis toimunud kontserti saab sel nädalavahetusel nautida ka kodupublik ETV ja ETV2 vahendusel. ETV2 näitab kontserti reedel, 3. juunil kell 21.30. ETV toob kontserdi vaatajateni pühapäeval, 5. juunil kell 19.30.

Kontserdiga kogutakse annetusi Ukraina sõjaväeorkestri liikmete ja teiste sõjas võitlevate inimeste killuvestide ostuks ning Odessa vanima ajalehte "Õhtune Odessa" tegevuse jätkamiseks, mis saab tuleval aastal 50-aastaseks.

Ukrainlasi saab toetada helistades annetusnumbritel:
9007901 – 5 eurot
9007902 – 10 eurot
9007903 – 50 eurot

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: