Viiulivirtuoos Kolja Blacher naaseb Tallinna Kammerorkestri ette

Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontsert 2019. aastal
Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontsert 2019. aastal Autor/allikas: Rene Jakobson

10. ja 11. juunil esineb Tallinna ja Tartu kontserdisaalides Berliini Filharmoonikute kauaaegne kontsertmeister, baltisaksa juurtega viiulivirtuoos Kolja Blacher.

Ligi kümme aastat oli Kolja Blacher dirigendi Claudio Abbado juhtimisel esimene viiul Berliini Filharmoonikutes ja Luzerni Festivaliorkestris. Nüüd esineb Blacher maailma suurtel lavadel ja naudib ühtviisi nii oma rolli solisti kui ka kammermuusikuna.

Blacher mängib hinnalisel, pea 300-aastasel Guarneri del Gesu viiulil.

Tallinna Kammerorkestriga on kavas on maailmaklassika – Prokofjevi Viiulikontsert nr 2 g-moll ja Beethoveni Sümfoonia nr 6 "Pastoraalne".

Blacher astub kontserdil üles korraga nii solisti kui ka dirigendi rollis. Viimased viis aastat on solisti rolli ümbermõtestamine saanud Blacheri kunstilises tegevuses uueks fookusteemaks. Kontserti juhtides – nii solistina kui ka kontsertmeistri toolil istudes, on ta teinud regulaarselt koostööd kollektiividega nagu Melbourne'i Sümfooniaorkester, Orchestra Sinfonica di Milano, Taiwani Filharmooniaorkester, Stuttgarti Kammerorkester, Luzerni Keelpillifestivali Orkester, Jeruusalemma Sümfooniaorkester, Camerata Bern ja Berliini Koomilise Ooperi Orkester.

Kolja Blacher on Eestimaa juurtega. Ta on läbi ja lõhki berliinlane, kuid tema isa, helilooja Boris Blacher (1903–1975), oli baltisaksa juurtega. Boris Blacheri isa sündis Tallinnas, töötas pankurina ja töö tõttu vahetas pere sageli elukohti. Nii kasvas tulevane helilooja üles multikultuurses keskkonnas, kus räägiti saksa, eesti, vene, inglise, hiina ja itaalia keelt.

Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserdid toimuvad 10. juunil algusega kell 19 Heino Elleri muusikakooli Tubina saalis ja 11. juunil kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: