Voronja galeriis avatakse kaks uut näitust

Voronja galerii
Voronja galerii Autor/allikas: Kiur Kaasik

Laupäeval avatakse Peipsiveerel asuvas Voronja galeriis kaks uut näitust. Skulptuuride aia teerajal avaneb Eero Ijavoineni, Tuuli Puhveli ja Silja Truusi näitus "Kerge kokteil" ning saunamajas Daniil Logovoi ikoonide näitus "Pärisrikke mahapesemine".

Skulptuuride näitusel saab näha Eero Ijavoineni ja Tuuli Puhveli ühisloominguna sündinud kujusid, kus on kasutatud metsalangetamise jääke, vanu torusid, värvi, leidobjekte ja niinest punutisi. "See on ehe suvilakunst, sündinud suvekuumast ja loomisrõõmust," iseloomustas kunstnikepaar Voronja näitusele väljapandud loomingut.

Silja Truusi erksavärvilised skulptuurid on inspireeritud mullas elavatest bakteritest Mycobacterium vaccae, mis imetaja organismi sattudes vähendavad stressist põhjustatud negatiivseid mõjusid ning suurendavad serotiini hulka ajus. "See "rõõmubakter" on üks põhjusi, miks meie vaimsele tervisele on kasulik aias töötada või mudas püherdada," sõnas Truus. 

Daniil Logovoi saunanäitus on omamoodi jätk aasta alguses tARTu galeriis avatud esimesele isikunäitusele "Alalisvool kui armu allikas", mis toetus Jeesus Kristuse eluloole, mida kunstnik esitles näitusesaalis sümbioosis elektri arenguga. Saunanäituselt võib leida nii klassikaliste nootidega ikoonimaale kui ka teoseid, kus saab näha uue maailma segunemist vanaga.

Suvehooaeg kestab Voronja galeriis 28. augustini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: