Viive Noor avas Kunstiaknal näituse "Unistaja"

Viive Noor
Viive Noor Autor/allikas: Kunstiaken

Tallinna vanalinnas, Vene ja Munga tänava nurgal tegutsevas Eesti tarbekunstigalerii näituseaknal seadis oma kolmanda näituse üles graafik Viive Noor.

Viive Noore sõnul on loomingut mitut sorti ning tema näituste vahel ei ole selget piiri – sujuvalt läheb üks teema teiseks üle. "Minu pildid ongi "mina" sellel ajahetkel. Muutun mina, muutuvad ka pildid. Me ei ole täna kunagi sama inimene, kes me olime eile, aga meie põhiolemus ei muutu iial. Nii on ka piltidega. Natuke juba näen oma viimaste piltide põhjal, kuhu teel olen, aga hetkel on see pigem aimdus. Täna olen unistaja," tõdes ta.

Raamatukujundaja, illustraator ja vabagraafik Viive Noor lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1981. aastal moekunstnikuna, ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Kujundusgraafikute Liitu, IBBY Eesti sektsiooni, Itaalia Eesti Seltsi, Rahvusvaheline Kunsti Laboratoorium, Mega Art (Itaalia). Esimest korda osales ta näitusel 1978. aastal ning nüüdseks on ta osalenud enam kui 400 näitusel. Isikunäitusi on tal olnud 88, neist 70 Eestis.

Näitus on avatud 26. augustini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: