Rahvusraamatukogu avab Saaremaal kooliõpikute rändinstallatsiooni

Rahvusraamatukogu väikese maja avapäev
Rahvusraamatukogu väikese maja avapäev Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reedel kell 14 avatakse Kuressaares Saare maakonna keskraamatukogus rändinstallatsioon 19. sajandi kooliõpikutest.

"Inimese ja looduse suhe on läbi aegade olnud üks paeluvaid, põnevaid, aga ka valusaid teemasid, seda eriti tänapäeval. Kuidas aga mõtestasid inimese ja looduse suhet 19. sajandi eesti kooliõpikute autorid Carl Robert Jakobson, Ado Grenzstein ja Juhan Kunder – sellest kõneleb installatsioon, mille tarkusepäeva järel avame," kõneles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. 

Rahvusraamatukogu harulduste ja vanaraamatute kogu põhjal valminud installatsioon ühendab keskkonnateadliku mõtteviisi ja looduse 19. sajandi elutarkuste ja õpetustega ning on loodud olemasolevaid materjale taas- ja uuskasutades. 

"Arusaam loodusest ja keskkonnahoiust, mis enam kui sada aastat tagasi kirjutatud õpikutest vastu vaatab, on mõjus ja aktuaalne ka tänapäevase kliima- ja keskkonnakriisi kontekstis. Seadsime eesmärgiks olla ka teostuselt keskkonnasäästlikud ning esitada sõnumit viisil, mis kõnetaks tänapäeva inimest," sõnas seade üks autoritest Rene Mäe.  

Installatsiooni idee autorid ja teostajad on rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide nõunik Rene Mäe ja graafiline disainer Maria Muuk, arhitektuurse lahenduse autorid on Kaarel Kuusk ja Päär Keedus, originaalillustratsioonide autor Mark Antonius Puhkan.

Rahvusraamatukogu harulduste kogu põhjal valminud installatsioon "Looduse nõud ja jõud. Inimene ja loodus algupärases eesti kooliõpikus" jääb Saaremaal avatuks 1. oktoobrini ning seejärel algab rännak raamatukogudesse üle Eesti.   

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: