Kadri-Ann Sumera debüütromaanist: samastun enamiku probleemidega

Foto: Gabriela Liivamägi

Pianist Kadri-Ann Sumera on saanud valmis oma esimese romaani "Basiliski lapsed", mis räägib globaalsete katastroofide ajal inimesi painavast ängist.

Idee raamat kirjutada tekkis Sumeral ajal, mil Tallinnas Vabaduse väljakul toimus suur piirangute- ja vaktsiinivastane meeleavaldus, kus toimuvat võrreldi muuhulgas holokaustiga. Nii vormus idee tegelastest, kelle püüdlused ja pettumused peegeldavad ühiskonnas akumuleeruvat ärevust, kõrvalejäetuse tunnet ning õhus aimuvat katastroofi.

Raamatu lõpu kirjutas autor valmis ajal, mil Ukrainas oli sõda juba alanud. "Võib-olla sai lõpp verisem, sest sõjamasendus oli peale tulnud," nentis Sumera.

Isiklike ja globaalsete probleemidega maadlevad romaanis kirglikud loome- ja usuinimesed, keskkonnakaitsja, teadlane, sõltuvussuhtes pereema ja kristallisõltlane.

"Ma ise ka ei tea täpselt, kuidas ma oma tegelastesse suhtun – ühest küljest on nad mulle sümpaatsed, teisest küljest on neis algusest peale nagu liiasust ja ohtu libastuda ning oma maailma ära triivida. Aga ma samastun enamiku nende probleemidega," rääkis Sumera.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: