Klassikaraadio uus saatesari "Loomingu Raadio" tähistab kirjandusajakirja 100. sünnipäeva

Loomingu Raadio
Loomingu Raadio Autor/allikas: Asko Künnap

Eesti Kirjanike Liidu ajakiri Looming saab tuleval aastal 100-aastaseks ning sel puhul jõuab kord kuus Klassikaraadio eetrisse "Loomingu Raadio".

Sarja avasaate jõujooned kulgevad eesti kirjanduse lähimineviku, täpsemalt 1990. aastate, ja kaasaja vahel. Keele- ja kirjandusteadlane Tiit Hennoste kaardistab murranguid ja stagnatsiooni eesti kirjanduses 1990ndatel ning analüüsib, millise nähtusena meie kirjandusloo kontekstis vaadelda Loomingut nii eelmainitud perioodil kui laiemas pildis.

"Kujutame ette, et sellist ajakirja nagu Looming lihtsalt poleks olnud, ma arvan, et eesti kirjandus oleks olnud väga oluliselt teistsugune," ütleb Tiit Hennoste.

Saatekülalised on Hasso Krull ja Triin Soomets, kes mõtestavad oma loomingulisi kulgemisi kolmkümmend aastat tagasi ja loevad luulet äsjailmunud ajakirjast Looming.

Ajakirja peatoimetaja Indrek Mesikepp on Looming toimetuses töötanud 2000. aastast. Saates teeb ta ülevaate novembris ilmunud ajakirjast ning heidab veidi valgust ka järgmisele väljaandenumbrile.

Saade "Loomingu Raadio" sünnib Klassikaraadio ja ajakirja Looming koostöös. Saatejuht on Maria Lee Liivak, muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja. Helioperaator Helle Paas, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

"Loomingu Raadio" esimene episood on eetris 27. novembril kell 13.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: