Narva Vaba Laval esietendub Julia Augi "Narva – linn, mille me kaotasime"

2. detsembril esietendub Narva Vaba Laval Julia Augi kirjutatud ja lavastatud "Narva – linn, mille me kaotasime", mis räägib teise maailmasõja ajal toimunud Narva linna pommitamisest.

Lavastus põhineb nii dokumentaalsetel materjalidel kui ka Narva linna legendidel. Läbi inimsaatuste ja ajaloosündmuste otsitakse vastuseid küsimusele, miks oli vaja hävitada üks Eesti linn – nii füüsiliselt kui ka vaimselt. 

Kuigi lavastus Narva ajaloost oli Vaba Laval plaanis ammu, siis üheks lavastuse esietendumist kiirendavaks tõukeks Kaja Kallase suvine väljaütlemine, et narvakatele tuleks rohkem Eesti ajalugu õpetada.

"1. detsember on Vaba Lava Narva sünnipäev. Oleme seda ikka ühe esietendusega tähistanud, nii ka nüüd," ütles Vaba Lava juht Märt Meos. "Narvas ei ole me tegemas mitte ainult teatrit, vaid kandmas ka sügavamat missiooni — toome nii palju kui võimalik Eestit ja meie ajalugu siia piirilinna."

Lavastaja ja autor Julia Aug, kunstnik Elisa Sinisalu, videokujundaja Laura Romanova, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, valguskujundaja Ivar Piterskihh. Laval astuvad üles Mirtel Pohla, Kristo Viiding, Loviise Kapper, Ott Kartau ja Ragnar Uustal.

Lavastust mängitakse nii Narvas kui ka Tallinnas.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: