Selgusid Eesti-Soome koolitusprogrammi "Ice and Fire Docs" filmiprojektid

Joosep Matjus
Joosep Matjus Autor/allikas: Kairit Leibold

Eesti ja Soome koostöös toimuv dokumentaalfilmide koolitusprogramm "Ice and Fire Docs" alustab 2023. aastal kolmandat hooaega. Koolitusest osavõtmiseks laekus sel aastal 19 taotlust.

Filmiprojektid valis välja žürii, kuhu kuulusid Kersti Uibo ja Eva Kübar Eesti Dokumentalistide Gildist, Sanna Kultanen ja Maija Hirvonen Soome Dokumentalistide Gildist ning Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist.

Žürii liikme Kersti Uibo sõnul oli konkurss taaskord väga tugev ning laia temaatilise ampluaaga. "Koolitusele valitud projektid on väga erinäolised ulatudes Poola söekaevandustest Soome kodusünnitajate ja Narva tanki ausamba kaitsjateni," lisas Uibo.

Koolitusel osaleb seitse projekti, kolm dokumentaalfilmi Soomest ja neli Eestist. Soomest valiti välja režissööride Oliwia Tonteri, Karoliina Gröndahli ja Lauri Autere filmiprojektid, Eestist režissööride Kaupo Kruusiaugu, Joosep Matjuse, Katri Rannastu, Laura Liventaali ja Birgit Rosenbergi arendusfaasis või tootmises olevad täispikad dokumentaalfilmid.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmanda kohtumise fookuses on filmiprojektide turundamine ja levitamine.

Esimene "Ice and Fire Docs" toimus 2019. aastal. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: