Jaanus Rohumaa aastapäeva kontserdist: oli rõhutatult hallitooniline ja lihtne

Jaanus Rohumaa arvates oli Eesti 105. sünnipäevale pühendatud kontsertetendus rõhutatult lihtne, mille sõnum jõudis ilusti pärale. Eriti tugevaks hindas ta noore viiulitalendi Hans Christian Aaviku ettastet.

"Ma olen Eesti lavastajate ja dramaturgide liidu esimees. Renate (Keerd) ja ülejäänud 120 lavastajat ja dramaturgi on meie liidu liikmed. Seetõttu ma ei saa võtta endale kriitiku positsiooni ehk öelda hinnanguliselt, kas see kontsert tuli välja hästi või halvasti. See ei ole kategooria. Pigem võiks mõelda selle peale, mida taheti öelda ja kas see jõudis kohale," lausus Jaanus Rohumaa "Vikerhommikus".

Ise saalist kontserti jälginud Rohumaa ütles, et pole küll telepildist ülekannet näinud, kuid tema arvates jõudis sõnum kohale. Ta usub, et põhiliselt püüti mitte jätta liiga paatoslikku muljet. "See oli pisut rõhutatult must-valge või ütleme hallitooniline ja lihtne. Oli väga lihtne, mis rõhutas seda, et me oleme inimestena tegelikult kelgumäel kõik ühesugused," sõnas Rohumaa.

Rohumaa kinnitas, et vabariigi aastapäeva kontsertide põhihäälestaja, olenemata lavastajast on tegelikult dirigent. Tänavu jättis talle muusikalise poole pealt erakordselt hea mulje Hans Christian Aaviku viiulietteaste. Kontserdi dirigent oli seekord Ingrid Roose ning Rohumaa sõnul oli Aaviku ette kantud Vivaldi "Talv" hea leid, pärast mida läks kogu kontsert ka paremini käima.

"Selle, mis Renate tegi, selle pealt on väga hea lavastajatel minna edasi järgmistel aastatel," arvas Rohumaa. Päris viit punkti ta hindeks veel ei paneks, aga nelja kindlasti.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: