Tanel Veenre avab näituse ühtaegu kahes Tallinna vanalinna galeriis

Tanel Veenre
Tanel Veenre "Ex Post" Autor/allikas: Pressimaterjalid

6. aprillil avab ehtekunstnik Tanel Veenre oma näituse "Ex Post" samal ajal A-Galeriis ja Draakoni galeriis.

Näitus "Ex Post" sai alguse, kui Taneli muusikust ja käsitöölisest isa restaureerimistöödega pooleli jäänud oreli vilesid pojale pakkus. Puidust oreli, mis pärineb tõenäoliselt Keila pastoraadist, soetas isa, kui Tanel veel väike oli. Esialgu leidsid mõned viled 2021. aasta varasuvel tee Veenre soolonäitusele "Organ" Temnikova & Kasela galeriis.

Veenre jaoks on seeria loomisel olnud oluline mürast vabanemine ja mõtteselguse saavutamine. Kõigi näitusetööde puhul ongi peamine materjal puidust orelivile, mille kõrval on kasutatud veidi graveeritud kivi ning hõbedat.

"Ma ei ole kunagi varem olnud nii minimalistlik, kuid samas andis orelivile sümbolina minu kätte võimsa tähenduste arsenali. Näituse nähtamatuks paratamatuseks sai heli – orelivile puidune kuma. Kui ehteid peetakse "kantavaks kunstniks", siis selle seeria ehete puhul oleks täpsem kasutada väljendit "kantavad helid". Igal vilel on ainuomane tämber ja kõla, mida püüdsin säilitada," ütles Veenre.

Lisaks ehetele on Veenre esimest korda loonud ehteid ka ruumile. Näitusel on väljas heliobjektid ja ruumiinstallatsioon lendavast orelist.

Kahes ruumis toimuv näitus on üleval Draakoni galeriis kuni 29. aprillini ning A-Galeriis kuni 6. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: