Jazzkaar algab tasuta kontsertide päevaga Telliskivi loomelinnakus

Minimal Wind
Minimal Wind Autor/allikas: Pressimaterjalid

Muusikafestival Jazzkaar avatakse 23. aprillil tasuta kontsertide päevaga, mil esinevad Telliskivi loomelinnakus muuhulgas Minimal Wind, Sofia Rubina-Hunter oma bändiga, Jüri Pootsmann ning lastele teeb muusikaproduktsiooni töötuba Sander Mölder.

Tasuta kontsertide päev algab Vabal Laval Jazzkaare ja MyFitnessi hommikujoogaga. Joogainstruktor Kadi Reintami hommikusi sirutusharjutusi võimendavad klubi HALL resident DJ Micaela Saraceno ja kitarrist Jaan Jaago. Pühapäev jätkub Minimal Wind Quartetiga Põhja Konna rõdul, seejärel esineb Fotografiska Tallinnas Tiina Adamson oma kvintetiga.  

Prantsuse Instituudi kutsel on Tallinnas sarmikas Prantsuse fotograaf André Perlstein, kelle portreenäitus maailma džässilegendidest avatakse Telliskivi Loomelinnaku väligaleriis. Nina Simone'i, Miles Davise, Ella Fitzgeraldi jpt fotode keskel meenutab oma tänavamuusiku aegu trompetist Jason Hunteri veetav West Coast Quartet, kes esitavad džässiklassikat 1950. aastate suurkujude stiilis. Džässi ajaloost fotodel räägib helilooja ja muusik Peedu Kass ning seejärel saab kuulda vestlust fotograafiga Velvetis.

Samal ajal on lapsed oodatud Tallinna laste džässifestivali Kräsh töötuppa Vivitas, kus helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder teeb sissejuhatuse muusikaproduktsiooni maailma. Seejärel jätkub päev esmakordselt Jazzkaarel esineva Jüri Pootsmanni kontserdiga Fotografiska Tallinnas ning Velvetis esineb kell 15 vokaalkvintett Viljandi Vox.

Tasuta kontsertide päeva viimane kontsert Fotografiska Tallinnas toob lavale Sofia Rubina-Hunteri koos bändiga, kes esitavad loomingut nii oma varasematelt kui ka uuelt, sügisel ilmuvalt albumilt.

Pärast tasuta kontsertide päeva lõppu saab kell 18 avapaugu festivali Jazzkaar 2023 avakontsert "Kitarriookean", kus astuvad üles Andre Maaker, Laur Joamets ja Peeter Vähi. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: