Esimest korda linnateatris lavastanud Keerd: olen tänulik, et trupp hullustega kaasa tuli

Foto: Siim Vahur / Tallinna Linnateater

Tallinna Linnateatris esietendub neljapäeval Renate Keerdi lavastus "Tõhususe sümfoonia". Nagu varasemategi tööde puhul, on Keerd oma lavastusele ühtaegu autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja.

"Tõhususe sümfoonia" on Renate Keerdi esimene lavastus Tallinna Linnateatris. Trupi, kuhu kuuluvad linnateatri näitlejad Mikk Jürjens, Simo Andre Kadastu, Anu Lamp, Anne Reemann ja Mart Toome, sai Keerd ise kokku panna.

"Praegu kohtusid kaks teatrikeelt: väga tugevad psühholoogilise teatri taustaga näitlejad ja mina kaasaegse teatri paradigmast. Ma olen väga tänulik nende kaasatuleku soovist ja sellest lustist, et nad tulid nende hullustega kaasa, olid väga avatud proovimaks, ei peljanud ja usaldasid," kiitis lavastaja näitlejaid.

Keerdi lavastus erineb üsna paljus linnateatri tavapärasest repertuaarist. "Renate on väga tugeva intuitsiooniga lavastaja, samas on tal peas struktuur," nentis näitleja Anu Lamp.

"Ta katsetab justkui lego tükke ja paneb neid erinevalt kokku. Kui sa oled harjunud näidendiga, kus on oma sündmustik ja tegelaste arengukaared, siis niimoodi see tükk ei lähe. Tema intuitsiooni tuleb väga usaldada ja olla temaga kaasas ja tema teenistuses," lausus Lamp.

Lavastuses põimib Keerd 13. sajandi lõpus sündinud jaapani poeedi Yoshida Kenkō ning tänapäeva eesti luuletaja Kruusa Kalju tekste, tuues välja, kui vähe on inimolemus sajandite jooksul muutunud.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: